بارش شدید باران محور جنگلی گلوگاه به دامغان را بست

ساری-ایرنا- بارش شدید باران عصر گاهی روز چهارشنبه محور جنگلی گلوگاه در شرق مازندران به شهرستان دامغان در استان سمنان را مسدود کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا  از نیروهای محلی منطقه براثر بارش شدید باران و سقوط درخت و گل و لای به داخل جاده در محور جنگلی گلوگاه در شرق مازندران به شهرستان دامغان در استان سمنان را مسدود کرد و هم اکنون دهها دستگاه  خودروی  سواری و کامیونت های عبوری حامل روستاییان و محصولات کشاورزی در مناطق هزار جریب بخش یانه سر شهرستان بهشهر و گلوگاه در انتظار بازگشایی این محور هستند.
شب گذشته نیز طبق اطلاعات مردم منطقه بارش شدید باران باعث جاری شدن سیل در روستاهای شرق استان مازندران به ویژه مناطق هزار جریب بخش یانه سر شهرستان بهشهر و خسارت به مزارع گندم در آستانه برداشت و سیب زمینی و باغات شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران گفت : بارش شدید باران شب گذشته و عصر امروز باعث ورود گل و لای و سنگ به داخل جاده در برخی مناطق کوهستانی در غرب ؛ شرق و مرکز استان مازندران شده است.
علی اصغر احمدی عصر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این خسارت ها را مربوط به منطقه جنت آباد شهرستان رامسر ، بخش لایجان شهرستان آمل ، تیله نو و گلوگاه به دامغان در شرق استان اعلام کرد.
وی اضافه کرد : هم اکنون نیروهای راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران به منطقه اعزام شدند و سرگرم بازگشایی محورهای مسدود شده ناشی از وقوع بارش سیل آسا شب و روز گذشته هستند.
وی در مورد خسارت های احتمالی ناشی از سیل به  اراضی کشاورزی و باغات  در استان مازندران به خصوص شرق این استان اظهارداشت : تاکنون گزارشی از سوی مسوولان محلی مبنی بر خسارت ناشی از بارش رگباری شدید شب و روز گذشته به محصولات زراعی اعلام نشده است.
براساس گزارش هواشناسی استان مازندران بارش های رگباری همراه با رعد و برق که از روز گذشته وارد استان شد تا روز جمعه ادامه خواهد داشت و پس از آن هوای استان صاف و دمای هوا نیز افزایش نسبی خواهد داشت.
محور جنگلی گلوگاه به دامغان  معروف به  کریدور شمال- جنوب حدود ۷۵ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی راهداری استان مازندران قرار دارد که که حدود پنج سال قبل تاکنون طرح چهار خطه کردن این محور در دستور کار قرار گرفت و تاکنون ۱۲ کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی استان سمنان چهارخطه شد.
چهار خطه کردن این محور می تواند  حجم مبادلات دو استان مازندران و سمنان به خصوص اتصال استان سمنان را به دریای خزر و بندرامیرآباد محقق کند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =