جشنواره فرامرزی مطبوعات در کرمانشاه برگزار می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری «جشنواره فرامرزی مطبوعات» در کرمانشاه خبر داد؛ رویدادی که رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هم قول حمایت مالی از آن را داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه روز چهارشنبه در جلسه‌ای که با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در محل اداره کل ارشاد برگزار شد، گفت: ما مجوز برگزاری جشنواره فرامرزی مطبوعات را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته ایم و هماهنگی های آن در حال انجام است.

بهرام فاضلی زاد افزود: این جشنواره با گستره شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور از استان آذربایجان غربی تا خوزستان و نیز استان های همسایه کشور در شرق ترکیه، اقلیم کردستان و بخش عربی عراق برگزار می شود.

به گفته او، اگر بیماری کرونا اجازه دهد و منابع مالی جشنواره فرامرزی مطبوعات تامین شود، این جشنواره اسفند ۹۹ به میزبانی کرمانشاه برگزار می شود.

فاضلی زاد از رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه هم خواست که از برگزاری جشنواره فرامرزی حمایت مالی کند.

حبیب الله وفایی برای حمایت از این جشنواره اعلام آمادگی کرد و از مدیران ارشاد استان خواست که از همین حالا جلسات هماهنگی آن را بگذارند و پیگیری ها را آغاز کنند.

وفایی با اشاره به سابقه سه هزار ساله استان کرمانشاه به عنوان دروازه تجارت غرب کشور گفت: این موضوع یک مزیت مطلق برای استان است بویژه اینکه در شرایط تحریم های ظالمانه دشمنان هیچ راهی برای توسعه بازرگانی به سمت عراق نداریم به همین دلیل برگزاری جشنواره فرامرزی می تواند حلقه ای از زنجیره توسعه تجارت در استان باشد.

در سال ۱۳۹۵ استان ایلام جشنواره ای با عنوان «نخستین جشنواره فرامرزی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی اینترنتی استان های مرزی ایران و عراق» برگزار کرد اما به نظر می رسد جشنواره کرمانشاه بزرگتر از آن جشنواره باشد زیرا اهالی رسانه استان های مرزی ترکیه هم امکان حضور در جشنواره مطبوعات کرمانشاه را دارند.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه ۱۶۵ نشریه محلی و پایگاه خبری و ۹۲ نمایندگی نشریات سراسری وجود دارد.