مربی سابق تیم ملی: هندبال زنان پیشرفت خوبی داشته است

تهران- ایرنا- مربی سابق تیم ملی هندبال زنان ایران، گفت: هندبال زنان در ۲ سال گذشته پیشرفت خوبی داشته اما با برنامه بهتر می‌توانیم رشد بیشتری داشته باشیم.

«نشمین شافعیان»  روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: فصل گذشته لیگ برتر هندبال زنان شرایط بهتری نسبت به سال‌های قبل داشت. اگر در گذشته تنها ۲ تیم خوب داشتیم و قهرمان و نایب قهرمان لیگ هم مشخص بود، امسال شاهد چنین چیزی نبودیم. تیم‌های خوبی همچون تاسیسات دریایی، فولاد مبارکه، کیش و مشهد، ذوب آهن رقابت‌ تنگاتنگی را ایجاد کردند. در واقع در این فصل پنج تیم قوی در لیگ برتر داشتیم و شرایط نسبت به سال‌های گذشته خیلی متفاوت بود و ملی‌پوشان در بیشتر تیم‌ها پخش شده بودند.

سرمربی تیم استادسازه مشهد افزود: این تیم برای نخستین مرتبه در لیگ شرکت کرد و پیش از آن بازیکنانم در قالب تیم شهید چمران لارستان بازی می‌کردند.

مربی سابق تیم ملی هندبال زنان عنوان کرد: فدراسیون در سال گذشته بدنبال این بود تا تیم ملی هندبال زنان را تشکیل دهد اما به دلیل کمبود بودجه و اعزام تیم ملی مردان به مسابقات نتوانست به تیم ملی هندبال زنان رسیدگی  و فعالیت آن را آغاز کند. بعد از آن تصمیم گرفت تا در بهمن ماه اردوهای تیم ملی را برگزار کند اما بدلیل شیوع کرونا این اتفاق رخ نداد. متاسفانه همین عامل سبب شد تا معرفی کادر فنی با تاخیر مواجه شود.

وی عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برگزار نشدن اردوهای ملی، عجله‌ای در معرفی کادر فنی تیم ملی زنان نیست. امیدوارم بتوانیم هرچه سریعتر تمرینات خود را آغاز کنیم.

شافعیان یادآور شد: هندبال زنان در ۲ سال گذشته رشد خوبی داشته است اما اگر بتوانیم هزینه بیشتری کنیم قطعا نتایج بهتری هم خواهیم گرفت. انجام دیدار دوستانه و برگزاری اردو بیش از هرچیزی به ما کمک خواهد کرد.

وی اضافه کرد: برای موفقیت در ورزش باید برای تیم‌های ملی هزینه کرد و به آنها فرصت داد. اطمینان داشته باشید در چنین شرایطی هندبالیست‌های خانم هم می‌توانند روی سکو بروند.

مربی اسبق تیم ملی هندبال گفت: همین که در سال ۹۷ در مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن زنان ما مقام ششم را کسب کردند، کار سختی بود. تیم‌های چین، ژاپن، کره و قزاقستان حرف‌های زیادی برای گفتن در آسیا دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =