۵۰۰ نفر از پزشکان و پرستاران استان کرمانشاه حامی ایتام هستند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه گفت: اکنون بیش از ۵۰۰ نفر از رده‌های مختلف سلامت از جمله پزشکان و پرستاران به عنوان حامی ایتام در استان به کار خیر مشغول هستند که جای قدردانی دارد.

«محسن رخصی» روز چهارشنبه در دیدار با رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه و اهدای تندیس قدردانی از مدافعان سلامت، افزود: در ماه‌های گذشته بار مسوُولیت و زحمات مدیریت بیماری کرونا بردوش شما و همکارانتان در حوزه سلامت است که ضمن قدردانی از این عزیزان امیدواریم بتوانیم‌ مشکلات این بیماری و تبعات مختلف از جمله مسایل اقتصادی را پشت سر بگذاریم.

او در ادامه گفت: کمیته امداد یکی از خوش حساب ترین سازمان‌های بیمه گر است و همواره سعی کرده ایم بدهی ها به مجموعه های بیمارستانی را زودتر پرداخت کنیم تا بار بیشتری بر سیستم درمان‌ وارد نشود.

رخصی اظهار داشت: تعطیلی کسب و کارها و مشکلات اقتصادی موجب مراجعه بیشتر به این نهاد شده و این حوزه نیز از جنبه‌های مختلف تحت تاثیر کرونا قرار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه این دیدار از زحمات مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) که برای محرومین جامعه تلاش می کنند، تقدیر کرد و گفت: تعدادی از مردم درآمد کمی دارند و بروز بیماری کرونا نیز مزید بر علت شده و بر وضعیت معیشت و اقتصاد آنان اثر گذاشته که در این بین نقش کمیته امداد بسیار حائز اهمیت است.

محمودرضا مرادی افزود: باوجود اینکه هزینه درمانی بسیار کاهش یافته، اما سیستم مددکاری ما برای افراد بی بضاعت فعال تر شده است.

او گفت: اجرای طرح اکرام ایتام، کار بسیار ارزشمندی است که افراد می توانند صدقات، نذورات و خیرات خود را به صورت حمایت از ایتام انجام دهند.

۷۸ هزار خانواده با جمعیتی بیش از ۱۸۰ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد استان کرمانشاه هستند که در سال ۲۰۰ میلیارد تومان کمک هزینه معیشتی به آنان پرداخت می شود.

از جمعیت ۲ میلیون نفری کرمانشاه، ۵۰۰ هزار نفر معادل ۲۶ درصد در ۲ هزار و ۵۹۵ روستای و مابقی در ۳۴ شهر زندگی می‌کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت قرمز یا هشدار در ۲۵ استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۵ تیر ۱۳۹۹) و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۸۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۷۷۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته،۱۹۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۲۷ هزار و ۵۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۴۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.