رییس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری معرفی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری با حضور مدیر معاون اجرایی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور روز چهارشنبه معرفی شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین حجت‌الاسلام حسن صمدزاده به عنوان رییس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان معرفی و از زحمات و تلاش‌های ۲۳ ساله حجت‌الاسلام سید مرتضی احمدی تجلیل شد.

معاون اجرایی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: رویکرد نماز جمعه در مدیریت فعلی و روح حاکم بر همه فعالیت‌ها و برنامه‌های شورا ، تکریم است و ماموریت نمایندگی شورا در استان مساله تکریم است.

حجت‌الاسلام مهدی رحمانی افزود: نهاد نماز جمعه اجزایی دارد، یک بحث خود اقامه نماز جمعه است، نماز جمعه ارزش و منزلتی در منظومه فکری امامین انقلاب دارد، خود امام جمعه هم در منظومه امامین انقلاب یک نقش و جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی گفت: در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب، نماز جمعه قلب فرهنگی شهر و قرارگاه ایمان و اخلاق و بصیرت و تقوا است، محل اجتماع مومنان، محل تبیین ارزش‌های اسلام و انقلاب و یک کانونی برای هماهنگی فعالان فرهنگی و مذهبی شهر، کانونی برای ارتباطات مردمی و دستگاهی است.

وی افزود: ائمه جمعه پرچم‌دار گفتمان نظام انقلابی هستند و ایفاگر نقش هدایتی و معنوی و سیاسی و اجتماعی را برعهده دارند و محور انسجام و همبستگی هستند.

رحمانی گفت: همبستگی ملی و مسوولیت اجتماعی از دغدغه‌های مهم رهبر انقلاب است که مسوولیت تبیین ارزش‌های انقلاب و نظام در خطبه‌های امام جمعه از ارزش‌های این جایگاه است.

به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =