رییس نظام پزشکی تربت‌حیدریه خواستار کمک مردم در شکست کرونا شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس سازمان نظام پزشکی تربت‌حیدریه با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان از شهروندان خواست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اجرای صحیح طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و خودداری از حضور در مراکز شلوغ و پرجمعیت، یاریگر جامعه پزشکی برای شکست و ریشه‌کنی کرونا باشند.

محمدعلی خواجگی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تربت‌حیدریه و دیگر شهرستان‌های همجوار زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند گفت: برای ریشه‌کنی این ویروس  نیازمند مشارکت همه جانبه اقشار مختلف مردم و تمام دستگاه‌های اجرایی هستیم.

وی افزود: در اجرای دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا، مطب پزشکان، مراکز رادیولوژی و دندانپزشکی روزانه و بطور مستمر بازدید می‌شوند.

رییس سازمان نظام پزشکی تربت‌حیدریه ادامه داد: در صورتی که این مراکز دستورالعمل‌های بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، در مرحله نخست به صورت شفاهی و با ادامه تخلف به صورت کتبی با آنها برخورد می‌شود و در صورت ادامه تخلفات، با تعطیلی مواجه خواهند شد.

وی با بیان اینکه مردم برای سلامتی خود باید مراقبت‌های پیشگیرانه و دستورالعمل‌های پزشکی را رعایت کنند گفت: این مراقبت‌ها برای همه الزامی است و تمام مراجعه کنندگان به دستگاه‌های اجرایی نیز باید از ماسک استفاده کنند.

خواجگی در ارتباط با تمرکز پزشکان در هسته مرکزی شهر تربت‌حیدریه نیز افزود: به جای سیاست‌های بازدارنده و توبیخی باید از سیاست‌های تشویقی استفاده شود تا پزشکان و بخش خصوصی درمان به ایجاد مطب و مرکز در خارج از هسته مرکزی شهر ترغیب شوند.

وی با بیان اینکه اکنون برخی کلینیک‌های خصوصی در تربت‌حیدریه به خیابان‌های کاشانی و فردوسی منتقل شده‌اند ادامه داد: با تمهیدات صورت گرفته مجوز برای راه‌اندازی مطب یا کلینیک‌های خصوصی در طبقات زیرزمین داده نمی‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این سه شهرستان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت بیمارستانی در مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. 

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۲۷ هزار و ۵۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha