۲۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 83856764
۰ نفر

برچسب‌ها

تاب‌آوری در تهران نگران کننده است

تهران- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: ​​​​​ اینکه میزان آمادگی مردم در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی ۱۸ درصد برآورد می‌شود برای کلانشهر تهران بسیار نگران کننده است.

به گزارش ایرنا، «محسن هاشمی» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این میزان تاب‌آوری در کلانشهر تهران نگران کننده است و باید دولت و دستگاه‌های مربوطه در این زمینه اقدام جدی انجام دهند.

وی افزود: با همکاری دولت و دستگاه های مربوطه باید اقدامات جدی در این زمینه صورت گیرد و میزان تاب آوری تهران را به بالای ۵۰ درصد برسانیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در این زمینه دولت و دستگاه های اجرایی بیشترین قصور را دارند و خود مردم حدود ۳۰ درصد مقصر هستند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهم دولت و شهرداری این است که ساختمان های مسکونی، پزشکی، تجاری و اداری را ایمن کنند تا شاهد حوادثی همچون کلینیک سینا نباشیم.

هاشمی یکی از وظایف ستاد مدیریت بحران را ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌ها اعلام کرد و گفت: برای اینکه روشن شود چه دستگاه‌هایی فعالیت‌هایشان را انجام داده‌اند مدیریت بحران باید وارد عمل شود.

وی با بیان اینکه هر وقت در تهران زلزله می‌آید سرو صدایی می‌کنیم و دوباره یادمان می‌رود تاکید کرد: باید تمرین‌های مقابله با زلزله باید روزمره شود و این حالت ایجاد شود موضوع زلزله باید زندگی کنند و نباید از آن بترسیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران نقش صداوسیما و مدارس را برای فرهنگ سازی حائز اهمیت دانست و باید برنامه های آموزشی در زمینه بحران در صداوسیما توسعه پیدا کند و همچنین مدارس از دبستان تا دانشگاه باید درس هایی در این زمینه به دانش آموزان و دانشجویان ارائه کنند.

جلسه ستاد محلی پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهر تهران با حضور اسماعیل نجار، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران، رضا کرمی محمدی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و جمعی از مدیران دستگاه های مربوطه در سازمان مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =