۲۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83856760
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری هفت عضو داعش در عراق 

بغداد - ایرنا - اداره اطلاعات وزارت کشور عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که هفت عضو گروه تروریستی داعش در استان صلاح الدین واقع در شمال بغداد دستگیر شدند. 

در این بیانیه آمده است که با رصد تحرکات داعش و پیگیری های دقیق اداره اطلاعات وزارت کشور این تروریست ها در عملیات جداگانه و در مناطق گوناگون شهرستان «التوز» در استان صلاح الدین دستگیر شدند. 
این افراد طبق ماده ۴ تروریسم به جرم عضویت در گروه تروریستی داعش تحت تعقیب بودند. 
بر اساس این بیانیه دستگیر شدگان در تحقیقات و بازجویی های اولیه به انجام عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی در دوران اوج فعالیت داعش در عراق اعتراف کردند.
در همین حال، اداره امنیت وزارت کشور عراق سه شنبه هفته گذشته نیز از دستگیری ۱۰ عنصر گروه تروریستی «داعش» در مناطق مختلف استان صلاح الدین خبر داده بود. 
بر اساس اعلام این اداره، بازداشت‌شدگان در زمان اشغال برخی مناطق صلاح الدین توسط گروه تروریستی داعش در چندین حمله علیه نیروهای امنیتی عراق مشارکت داشتند. 
گروه تروریستی داعش سال ۲۰۱۴  پس از اشغال بخش هایی از سوریه حملات به عراق را آغاز کرد و با خیانت برخی مقام های محلی شهر موصل را به کنترل خود درآورد.
داعش تا سال ۲۰۱۷ که از موصل بیرون رانده شد، یک سوم قلمرو عراق را اشغال کرده بود.
هسته ها و بقایای داعش در استان های شرقی، شمالی و غربی عراق در ماه های اخیر به فعالیت های تروریستی در مقایسه با سه سال اخیر شدت داده اند.
در این مدت حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در منطقه بین استان‌های کرکوک، صلاح الدین و دیاله معروف به «مثلث مرگ» افزایش یافته است.
داعش اردیبهشت گذشته در یکی از مهمترین اقدام های تروریستی، به منطقه «مکیشیفه» و «بلد» در استان صلاح‌الدین شبیخون زد که منجر به جان باختن ۱۱ تن از  نیروی «الحشدالشعبی» و زخمی شدن ۲۰ تن دیگر شد.
در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس‌گیری کل قلمرو اشغال شده خود پیروزی بر داعش را اعلام کرد. 
با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در مناطق مختلف عراق است.
نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده، نزدیک به ۸۰ عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha