۲۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 3087
کد خبر: 83856756
۲ نفر

برچسب‌ها

۹ کشته و ۷ زخمی در حمله متجاوزان سعودی به مناطق مسکونی یمن

تهران- ایرنا- به دنبال تجاوز نیروهای ائتلاف سعودی - آمریکایی به استان جوف در یمن، ۹ غیرنظامی کشته و ۷ نفر دیگر زخمی شدند که بیشتر آنها زن و کودک هستند.

بر اساس گزارش خبرنگار المسیره، در این حمله که منازل شهروندان در منطقه المساعفه المزاریق در ناحیه الحزم استان جوف مورد هدف قرار گرفت،  ۹ تن از جمله ۲ زن و ۱ کودک کشته و ۷ نفر دیگر از جمله ۵ کودک و ۲ زن  زخمی شدند.

این خبرنگار اظهار داشت که تجاوز نیروهای ائتلاف سعودی- آمریکایی، تا کنون دو خانه در این منطقه را ویران کرده است و به دلیل ادامه پرواز متجاوزان در حریم هوایی منطقه ، اطلاعات بیشتری به دست نیامده است .

یکشنبه ۲۳  خرداد  هواپیماهای متجاوز سعودی و آمریکایی پس از هدف قرار دادن منازل مسکونی در منطقه نایف مجلی مرتکب قتل عام در ناحیه وشحه استان حجه (شمال) شدند که به کشته شدن ۹ تن و زخمی شدن ۲ تن دیگر که همه آنها زن و کودک بودند، منجر شد.

این در حالی است که مشابه این جنایات بیش از  ۵ سال است که تقریباً هر روز توسط متجاوزان سعودی - آمریکایی و مزدوران آنها علیه مردم بی دفاع یمن در سایه سکوت بین المللی صورت می گیرد.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =