طرح نامگذاری مسیر دوچرخه در تهران فراخوان شد

تهران- ایرنا- معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران نامگذاری طرح ۵۰۰ کیلومتری احداث مسیر دوچرخه و بهسازی معابر پیاده رو پایتخت را فراخوان کرد.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، این فراخوان عمومی با هدف آشنایی پایتخت نشینان با ویژگی های طرح مذکور و در راستای توجه به شعار "تهران، شهری برای همه" ترتیب داده شده است و پس از طی مراحل گزینش و داوری، از بهترین اسامی پیشنهادی ضمن اعطای جوایز نفیس تقدیر خواهد شد.

 علاقه مندان می توانند پس از مطالعه کامل ویژگی های طرح مذکور و همچنین شرایط موردنظر برای ارائه نام، عناوین پیشنهادی به همراه نام و نام خانوادگی و نشانی پست الکترونیکی خود را از تاریخ شنبه ۲۸ تیرماه لغایت شنبه ۴ مردادماه به شماره ۰۹۱۹۱۲۳۲۳۲۱ پیامک کنند. معاونت فنی و عمرانی در رد یا قبول پیشنهادات ارسالی مختار بوده و مالک معنوی آنها به شمار می آید.

امسال را باید زمان تلاش برای بهبود کیفیت معابر پیاده روی پایتخت دانست چراکه اقداماتی متعدد با مشخصات و ویژگی های فنی همسان در سطح مناطق ۲۲ گانه آغاز شده است تا شهر تهران در چشم انداز طرح از ۵۰۰ کیلومتر معبر پیاده روی استاندارد در قالب یک رینگ پیوسته برخوردار شود پیاده روهای بهسازی شده خیابان کریمخان زند که به مسیرهای ویژه دوچرخه نیز مجهز شده اند، مصداق عینی و مشخص این طرح است.

تامین عرض ایمن برای عبور پیاده و دوچرخه، رفع معارضات تاسیساتی از مسیر عبور شهروندان و ساماندهی تاسیسات موجود، استفاده از مصالح ارزان و بادوام(بتن درجا)، سازگاری بیشتر با محیط زیست، تسهیل تردد سالمندان، کودکان و شهروندان کم توان جسمی به دلیل مسطح ساختن معبر و رعایت اصول دسترس پذیری، قابلیت ترمیم آسان و کم هزینه و بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیر دوچرخه در قالب یک رینگ پیوسته ۵۰۰ کیلومتری از جمله مشخصات و مزایای طرح است.

نام های پیشنهادی باید فارسی باشند و ارائه کلمات ترکیبی، براساس قواعد دستور زبان فارسی صورت پذیرد، نام های پیشنهادی باید معرف بخشی از ویژگی های طرح باشند و جنبه های زیباشناختی همچون خوش آوایی و موجز یا مختصر بودن نام پیشنهادی باید مدنظر قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha