فرماندار توکیو: بازی‌های المپیک «باید» سال آینده برگزار شود

تهران- ایرنا- فرماندار توکیو اعلام کرد که بازی‌های المپیک باید سال آینده به عنوان نمادی از اتحاد جهانی در غلبه بر ویروس کرونا، برگزار شود.

ژاپن همچون سایر مناطق جهان شاهد شیوع انفجاری کرونا نبوده است اما در افزایش اخیر شمار مبتلایان در توکیو، که بیش از یک سوم بالغ بر ۲۰ هزار مورد ابتلای جدید در ژاپن را تشکیل می‌دهد، نگرانی‌ها را از بروز موج دوم همه‌گیری افزایش داده است.

پیش از شیوع کرونا قرار بود بازی‌های المپیک ماه جاری آغاز شود اما به دلیل این اتفاق، به سال آینده موکول شد.

«یوریکو کویکه» فرماندار توکیو متعهد شده است که برای برگزاری بازی‌ها حمایت مردم را جلب کند و این در حالی است که یک نظرسنجی نشان می‌دهد اکثریت مردم ژاپن فکر می‌کنند که این تورنمنت باید لغو شده و یا بار دیگر به تعویق بیافتد.

کویکه در این خصوص به رویترز گفت: می‌خواهم به عنوان نمادی از اتحاد جهانی در غلبه بر این شرایط سخت و همچنین سمبلی از پیوند قدرتمند مابین بشریت، از این بازی‌ها میزبانی کنم.

وی از مشخص کردن ضرب‌الاجل برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا بازی‌ها طبق برنامه برگزار می‌شود یا خیر، اجتناب کرد.

کویکه پیش‌تر گوینده قهار تلویزیونی بود و به زبان‌های انگلیسی و عربی تسلط دارد.

جهش شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ در توکیو در حالی رخ داده است که دولت «شینزو آبه» نخست وزیر این کشور آماده‌سازی برای راه‌اندازی کمپینی در راستای توسعه گردشگری داخلی است اما این موضوع نگرانی‌هایی را در خصوص شیوع کرونا به خارج از پایتخت مطرح کرده است.

کویکه در این باره هم گفت که موضوع مهم این است که هم ویروس مهار شده و هم اقتصادی در حال رکود احیا شود.

وی افزود: در حال حاضر، شرایط سخت ادامه‌دار است اما با اتخاذ تصمیمی درست در توکیو، همزمان می‌خواهم مانع شیوع ویروس و پیشرفت فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی شوم.

توکیو حدود ۲۰ درصد اقتصاد ژاپن را تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =