نماینده پاکدشت: رییس‌جمهوری از همه ظرفیت‌ها برای مبارزه با کرونا استفاده کند

تهران- ایرنا- نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی از رییس جمهوری خواست از همه ظرفیت‌های کشور برای مبارزه با ویروس منحوس کرونا استفاده کند و دستگاه‌های مسئول نیز با کسانی که کوتاهی و قصور می‌کنند برخورد قانونی کند.

«فرهاد بشیری» روز چهارشنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهارداشت: ضروری است رییس‌جمهوری و هیات دولت به مساله معیشت و درمان همه افراد تحت پوشش بهزیستی و جامعه کارگری به ویژه بازنشستگان بیشتر توجه کنند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به اینکه ویروس کرونا در ۵ ماه گذشته به مردم خسارت‌های جانی و مالی زیادی وارد کرده است، افزود: به همه خانواده‌های جان‌باختگان به ویژه خانواده همکارم عیسی جعفری نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ همدان تسلیت می‌گویم و برای همه جان‌باختگان غفران و رحمت الهی طلب می‌کنم.

بشیری عنوان کرد: از همه کسانی که در مراکز درمانی و حمایتی به ویژه در بیمارستان‌های حوزه انتخابیه زحمت می‌کشند قدردانی می‌کنم و از رییس جمهوری می‌خواهم که تمامی ظرفیت‌های کشور را برای مبارزه با ویروس منحوس کرونا به‌کار گیرند و دستگاه‌های مسئول کسانی را که در این راستا کوتاهی و قصور می‌کنند شناسایی کنند و برخورد قانونی با آنها داشته باشند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی از همه مردم خواست تا توصیه‌ها و دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا را جدی‌ بگیرند و عنوان کرد: امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی و تولید واکسن کرونا که مسئولان گفتند تا آذرماه تولید می‌شود بر این ویروس منحوس غلبه کنیم.

بشیری با بیان اینکه گرانی افسارگسیخته و نفس‌گیر قیمت کالاها به ویژه کالاهای تولیدی و افزایش قیمت ارز و سکه و کاهش ارزش پول ملی، تبدیل به کرونای اقتصادی شده و به جان مردم افتاده است، خاطرنشان کرد: لازم است رییس جمهوری به عنوان نخستین گام مقام اجرایی کشور نظارت حداکثری بر امور اقتصادی کشور داشته باشد و وزیر صمت را معرفی کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت صمت (وزارت صنعت، معدن و تجارت)   یکی از وزارتخانه‌های بسیار با اهمیت است که چندین ماه با سرپرستی اداره شده که این موضوع مشکلاتی را در پی داشته است.

رسیدگی به مشکلات اقتصادی کشور هم و غم مجلس باشد

بشیری عنوان کرد: تمام هم و غم مجلس باید رسیدگی به مشکلات اقتصادی کشور باشد. مجلس باید بسته حمایتی با هماهنگی دولت برای اقشار کم‌درآمد در نظر بگیرد و برای درازمدت با برنامه‌ریزی دقیق، دیپلماسی اقتصادی کشور را فعال کرده و صادرات را در کنار تولید رونق دهد.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات مردم فقط اقتصادی نیست بلکه تفاوت در پرداخت‌ها است. رسیدگی به اختلاس‌ها باید جدی‌تر شود و در مورد شفاف‌سازی در تمامی زمینه‌ها اقدامات اساسی صورت گیرد.

نماینده مردم پاکدشت مجلس یازدهم با قدردانی از مصاحبه رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتظار می‌رود مواضع صریح، شفاف و کارشناسی همه نمایندگان کمک کند که رونق اقتصادی در کشور افزایش و مشکلات اقتصادی مردم را همه بتوانیم حل کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =