۲ بخش الیگودرز در طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان قرار گرفت

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری های صورت گرفته ۲ بخش محروم الیگودرز در طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان قرار گرفت.

محمد خدابخشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری، طرح پیشرفت و آبادانی مناطق کم برخوردارتوسط بنیاد مستضعفان با پشتوانه پژوهش‌های میدانی دانشگاهی و استفاده از مدیران جوان و انقلابی در حال اجرا است که شهرستان الیگودرز نیز با دارا بودن دو بخش محروم مستحق قرار گرفتن در این طرح بود.

وی تصریح کرد: طرح پیشرفت و آبادانی منطقه ایی بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری در مناطق کم برخوردار کشور اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: این طرح با اهدافی، چون رفع محرومیت و توانمندسازی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مردم و تکیه بر قابلیت‌ها و توانمندی‌های بومی و طبیعی مناطق بر اساس پژوهش‌های میدانی انجام می شود.

خدابخشی بیان کرد: در این طرح  بنیاد مستضعفان با استفاده از مشاوره اساتید دانشگاهی و مدیران جوان و انقلابی به دنبال ایجاد مدلی برای افزایش درآمد جامعه روستایی، حمایت از کارآفرینان جهت توسعه اقتصاد محلی و کاهش فشار بر منابع طبیعی و الگوسازی برای پیشرفت همه جانبه و آبادانی کشور با تکیه بر مردم طراحی و اجرا می‌شود.

الیگودرز دارای پنج بخش مرکزی، بربرود شرقی، بربرود غربی، ززوماهرو و زلقی است که ۲ بخش زلقی و ززوماهرو از محروم ترین مناطق کشور هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =