۲۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83856581
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت نوبرانه نخیلات استان بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برداشت خارک ( خرمای نارس) به عنوان میوه نوبرانه نخیلات این استان آغاز و بسته به اقلیم شهرستان‌ها تا اوایل مهرماه در این استان ادامه می‌یابد.

خسرو عمرانی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: سالانه ۱۶۴هزار تن محصول از نخیلات استان بوشهر تولید می‌شود که از این میزان هشت هزار تن در مرحله خارک، ۴۶هزار تن بصورت رطب و ۱۱۰ هزار تن نیز پس از خرما شدن برداشت می‌شود.

خسرو عمرانی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: رقم‌های غالب خارک در استان بوشهر برهی، بریمی، حاج باقری، قندی و شیخالی است.

وی  ادامه داد: همچنین رطب نیز از اول مرداد تا اوایل مهرماه برداشت و واریته‌های غالب آن در استان بوشهر کبکاب، استعمران، شهابی و شکر است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: عمده خارک و رطب نخیلات این استان در داخل کشور به مصرف می رسد و حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تن در قالب خرما به کشورهای هند، پاکستان، آسیای میانه، روسیه، حاشیه خلیج فارس و اروپا صادر می‌شود.

وی یادآور شد: هم اکنون ۶ میلیون اصله نخل درسطح بیش از ۳۴ هزار هکتار نخلستان در استان بوشهر وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: با توجه به اینکه پارسال عمده محصول خرمای این استان و کشور مصرف شده و بازار خالی از این محصول است انتظار می‌رود امسال قیمت به‌نسبت مطلوبی در بازار وجود داشته باشد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت سردخانه‌های استان بوشهر برای نگهداری محصول خرما در  سه سال گذشته گفت: در سال گذشته ۵۳ هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی خرما در این استان وجود داشت که با توجه به افزایش ظرفیت امسال این میزان به ۶۳ هزار تن افزایش یافته‌است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها