انجام خدمات پستی در تایباد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- انجام خدمات پستی در شهرستان تایباد استان خراسان رضوی از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۳ درصد کاهش یافته است.

رییس اداره پست تایباد و باخرز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا علت کاهش خدمات پستی را شیوع ویروس کرونا و عدم مراجعه مردم به پست ذکر کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸ هزار و ۳۰۰ فقره خدمات پستی در این شهرستان ثبت شده و ۳۸ هزار مرسوله پستی از مناطق روستایی و شهری تایباد به مقصدهای مختلف ارسال شده است. 
برهان حقیقی به برخورداری منازل مسکونی شهری و روستایی تایباد از پلاک و کد پستی ۱۰ رقمی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۸۵ درصد منازل مسکونی شهر تایباد و ۱۰ درصد منازل روستایی این شهرستان دارای پلاک و کد پستی ۱۰ رقمی هستند و علت اندک بودن نصب پلاک و کد پستی در روستاهای شهرستان عدم تامین اعتبار لازم از سوی دهیاری‌ها می‌باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۸۰۰ کارت هوشمند سوخت در باجه پستی این شهرستان برای دریافت متقاضیان به جا مانده است.

رییس اداره پست تایباد و باخرز گفت: حفظ رضایت مشتریان و همچنین همکاری با بانک‌ها برای توزیع ابلاغیه و اخطاریه در راستای حذف ترددهای زائد از جمله اقدامات اداره پست تایباد در سال جاری بوده است.

وی به توزیع کارت ملی هوشمند در شهرستان‌های  تایباد و باخرز اشاره کرد و افزود: از ابتدای شروع این طرح در سال ۹۳ تاکنون ۱۰ هزار و ۴۷۷ کارت هوشمند ملی از طریق اداره پست در شهرستان تایباد به متقاضیان واگذار شده که این رقم در شهرستان باخرز چهار هزار و ۲۸ عدد کارت بوده است.

حقیقی ادامه داد: هشت دفتر پیشخوان رسمی و دارای پروانه در شهرستان‌های تایباد و باخرز فعالیت دارد و ۴۰ صندوق پستی نیز در این شهرستان‌ها نصب شده است.

شهرستان تایباد در ۲۲۵ کیلومتری و باخرز در ۲۲۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha