استفاده از ماسک، کرونا را در ۴ تا ۶ هفته کنترل می‌کند

تهران - ایرنا - مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا همزمان با اوج گرفتن بیماری کووید-19 در این کشور اعلام کرده استفاده از ماسک می تواند این بیماری را در چهار تا شش هفته کنترل کند.

به گزارش رویترز رابرت ردفیلد روز چهارشنبه در یک مصاحبه اینترنتی با  مجله انجمن پزشکی آمریکا یا JAMA این موضوع را اعلام کرد و گفت: اگر بتوانیم همه آمریکایی ها را از همین حالا وادار به استفاده از ماسک کنیم می توان این  بیماری را در چهار، شش یا هشت هفته کنترل کرد.

وی همچنین گفت که استفاده از ماسک به بهداشت عمومی مربوط می شود و از این که این موضوعی سیاسی شده، بسیار «ناراحت» است.

ردفیلد افزود: از این که می بینیم رئیس جمهوری و معاون رئیس جمهوری ماسک استفاده کرده اند خوشحال هستم.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا روز سه شنبه در مقاله ای نوشت که آمریکایی ها بعد از توصیه دولت در آوریل (فروردین) گذشته برای استفاده از ماسک از ماسک پارچه ای استفاده می کنند.

ترامپ پس از مقاومت های فراوان در استفاده از ماسک سرانجام روز یکشنبه هنگام بازدید از بیمارستان نظامی «والتر رید» در خارج واشنگتن به صورتش ماسک زد.

ترامپ در این بیمارستان با خبرنگاران گفت‌ وگو نکرد اما پیش از آنکه از کاخ سفید خارج شود، گفته بود: من هرگز با پوشیدن ماسک مخالف نبودم اما معتقدم که ماسک زمان و مکان خاص خودش را دارد.

رییس جمهوری آمریکا در ماه‌های گذشته به رغم شیوع کرونا از پوشیدن ماسک خودداری کرده بود.

گزارش‌های خبری حاکی است که مشاوران ترامپ از وی خواسته بودند تا در محل‌های عمومی از ماسک استفاده کند و اجازه دهد که از وی عکس گرفته شود.

ترامپ در حالی ماسک زد که در روزهای اخیر شیوع کرونا در آمریکا دوباره اوج گرفته و به تعطیلی دوباره فعالیت های تجاری این کشور منجر شده است

هرچند آمریکا بالاترین آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا را دارد، ترامپ از عملکرد دولتش در مبارزه با این ویروس دفاع کرده است.

طبق آخرین آمار تاکنون سه میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۷ نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۳۹هزار و ۱۴۳ نفر جان باخته اند.

توصیه بهداشتی استفاده از ماسک در حالی است که رسانه های آمریکایی خود اذعان می کنند که موضوع کرونا در آمریکا به اختلافات داخلی در این کشور دامن زده است و ترامپ حتی در این موضوع نیز تلاش می کند توجهات را به خود جلب کند به طوری که به گفته یک مقام کاخ سفید به سی ان ان کاخ سفید تلاش می کند دکتر آنتونی فائوچی متخصص ارشد بیماری های عفونی در آمریکا را از اعتبار اندازد و از همین رو تعدادی از مقامات کاخ سفید نگران تکرار اشتباهات فائوچی هستند و فهرستی از مثال هایی را ارائه داده اند که در آن تلاش می شود اشتباهات فائوچی از زمان شیوع ویروس مورد تاکید قرار گیرد.

به نوشته سی ان ان، اقدام اخیر کاخ سفید درحالی انجام شده که ترامپ و فائوچی با هم حرف نمی زنند. تنش بین آن دو علنی شده و دو طرف از طریق مصاحبه و بیانیه به هم پاسخ می دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =