بیش از ۲۰۰ قبضه سلاح غیرمجاز در رودبار جنوب جمع‌آوری شد

جیرفت - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب رودبار جنوب از جمع آوری ۲۴۴ قبضه انواع سلاح گرم غیرمجاز با همکاری سران طوایف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا، حامد عمرانی جمع آوری این تعداد سلاح را با همکاری سران طوایف عنوان کرد و از دستگیری ۶ قاتل مسلح متواری در شهرستان رودبار جنوب خبر داد.

وی با بیان اینکه سلاح‌های تحویل داده شده شامل کلاشنیکف، کلت کمری و سلاح شکاری غیرمجاز است، اظهار داشت: این تعداد اسلحه طی نشست با سران طوایف تحویل داده شد.

وی بر ظرفیت استفاده از سران طوایف تاکید کرد و گفت: با توجه به بافت طایفه‌ای و عشیره‌ای این شهرستان و به منظور جلوگیری از نا امنی‌ها و دستگیری یا خود معرف شدن متهمان یا محکومان متواری با سران طوایف و متنفذان محلی ارتباط حسنه با رعایت شان قضایی برقرار شده که نتایج مثبتی نیز در پی داشته است.

دادستان رودبار جنوب تحویل ۶ قاتل مسلح متواری به دستگاه قضایی را نتیجه ارتباط حسنه دستگاه قضایی با سران طوایف و متنفذان محلی رودبار جنوب عنوان کرد و از تحویل قاتل شهید جرجندی مامور پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان توسط سران طوایف خبر داد.

وی به بزرگترین نزاع طایفه‌ای در جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: در این نزاع هشت نفر به صورت مسلحانه به قتل رسیدند و تعدادی مجروح شدند.

عمرانی افزود: در راستای ایجاد صلح و سازش میان طوایف و جلوگیری از ادامه قتل‌های بین طایفه‌ای در این شهرستان با تشکیل جلسات متعدد با سران طوایف و متنفذان، اقدام به صلح و آشتی میان ۲ طایفه بزرگ انجام شد.

وی ادامه داد: در نتیجه صلح بین‌الطوایفی پنج نفر از قصاص رهایی پیدا کردند و از ادامه اختلافات و قتل‌ها میان این ۲ طایفه جلوگیری شد.

دادستان رودبار جنوب به پیگیری مستمر برای برخورد با جرائم حوزه فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: این اقدامات منجر به افتتاح پلیس فتا در این شهرستان شده است.

وی بیان داشت: در راستای رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع و اصحاب پرونده، ملاقات حضوری مردم با دادستان به صورت روزانه از ساعت ۹ تا ۱۲ تعیین و اعلام شده است.

عمرانی به حضور سرزده خود طی چندین نوبت در اجتماعات اعتراضی کشاورزان این شهرستان اشاره کرد و گفت: در پی این حضور ضمن استماع مطالبات آن‌ها، پیگیری برای رفع این مشکلات در شورای تامین شهرستان و استان انجام شد.

دادستان رودبار جنوب مهمترین مشکل ایجاد ناامنی را فقر اقتصادی و بیکاری جوانان عنوان کرد و گفت: در صورت فراهم شدن اشتغال و ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در این منطقه بسیاری از معضلات و نا امنی‌ها خود به خود برطرف می‌شود.

شهرستان رودبار جنوب در فاصله ۳۳۳ کیلومتری مرکز کرمان واقع شده و جمعیت آن برابر با ۱۰۵ هزار و ۹۹۲ نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها