سرمایه‌گذاران در زاوه از معافیت مالیاتی بهره‌مند می‌شوند

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرماندار زاوه در استان خراسان رضوی گفت: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در صورت سرمایه‌گذاری در این شهرستان از معافیت مالیاتی ۱۰ ساله بهره‌مند می‌شوند.

محمود صادقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از سال ۸۷، زاوه به شهرستان ارتقا یافته و برای راه‌اندازی شهرک صنعتی نیز پیگیری‌های بسیار شده ولی به نتیجه نرسیده است افزود: از آبان‏ ماه پارسال به دستور استاندار خراسان رضوی، قطعه زمینی به وسعت ۴۶ هکتار توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای این امر در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با تهیه زمین برای راه‌اندازی شهرک صنعتی، زمینه ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ایجاد سرمایه‌گذاری در زاوه فراهم شده و در صورت تحقق این مهم، علاوه بر رونق اقتصادی، شاهد ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان خواهیم بود.

فرماندار زاوه نبود بیمارستان را از مهمترین مشکلات این شهرستان ذکر کرد و گفت: عملیات اجرایی بیمارستان ۳۲ تختخوابی زاوه در دولت نهم و دهم آغاز شد و مسوولان قول داده‎اند این مرکز درمانی در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: با اینکه این مرکز درمانی ردیف بودجه خاصی نداشت، با پیگیری نماینده مردم شهرستان در مجلس دهم، بیمارستان ۳۲ تختخوابی زواه از ردیف اعتباری خاصی بهره‌مند شد و اکنون این طرح از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی برخوردار است.

صادقی از تهیه سندی مبتنی بر آمایش سرزمین برای پیشرفت منطقه خبر داد و با بیان اینکه این طرح باید قابلیت اجرایی نیز داشته باشد ادامه داد: گرچه برای این شهرستان سند توسعه تهیه و تدوین شده است اما اهتمامی برای اجرایی کردن آن وجود ندارد و این امر باعث بروز مشکلاتی شده است.

وی دو بانده نبودن جاده دولت‌آباد، نبود تجهیزات مربوط به پاک کردن زعفران و حفر چاه‌های فراوان نیمه عمیق در سال‌های گذشته را از دیگر مشکلات شهرستان زاوه اعلام کرد و گفت: گرچه این شهرستان تا تربت‌حیدریه ۳۰ کیلومتر فاصله دارد، اما به علت باریکی و کم عرض بودن جاده، شاهد ترافیک سنگین در این جاده هستیم.

فرماندار زاوه با بیان اینکه اگر قرار باشد اعتبارات شهرستان همانند سال‌های گذشته باشد، هیچگونه اقدام مهمی در راستای توسعه زاوه صورت نخواهد گرفت، افزود: اگر می‌خواهیم شاهد رشد، جهش و تحول در منطقه باشیم باید سازمان برنامه‌ و بودجه به اعتبارات شهرستان و به‌ ویژه دستگاه‌های فرهنگی آن توجه بیشتری داشته باشد.

زاوه که بین شهرستان تربت‌حیدریه و باخرز قرار دارد تا سال ۸۷ یکی از بخش‌های تربت‌حیدریه بود که پس از ارتقا به شهرستان با دو بخش سلیمان و مرکزی دارای ۷۲ پارچه روستا و آبادی است و جمعیت آن نیز براساس آمار خانه‌های بهداشت حدود ۸۰ هزار نفر است.

زاوه در ۱۷۵ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =