استاندار مرکزی بر استفاده دانشگاه صنعتی اراک از سرمایه بخش خصوصی تاکید کرد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی بر استفاده از سرمایه بخش خصوصی از سوی دانشگاه صنعتی اراک تاکید کرد و گفت: حیات این دانشگاه با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران در کارهای تحقیقاتی و پژوهشی استمرار می‌یابد.

سیدعلی آقازاده روز چهارشنبه در نشست معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه صنعتی اراک افزود: دانشگاه صنعتی اراک افتخار بزرگی برای صنعت استان است اما  از ظرفیت این مجموعه علمی به نحو مطلوب استفاده نشده است.

وی اظهار داشت: این دانشگاه کادر علمی قوی، امکانات  و ظرفیت پژوهشی مطلوبی دارد و لازم است دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی با حمایت از این مجموعه علمی از این ظرفیت‌ها استفاده بهینه کنند.

آقازاده با بیان اینکه دانشگاه صنعتی اراک نیازمند  مجتمع تحقیقاتی و صنعتی برای توسعه ابعاد علمی و پژوهشی است،افزود: ساخت خوابگاه، مسجد و در سردر ورودی از جمله نیازهای دانشگاه صنعتی اراک است که معاونت عمرانی استانداری به این مهم رسیدگی خواهد کرد و از ردیف بودجه استانی به دانشگاه کمک خواهد شد.

استاندار مرکزی گفت: توسعه بخش تحقیقاتی دانشگاه صنعتی اراک در حوزه معاونت سیاسی استانداری است که به سرعت پیگیر امور خواهد شد.

آقازاده  افزود: مسکن مناسب برای استادان این مجموعه علمی، ضروری است و می توان از ظرفیت طرح اقدام ملی مسکن برای خانه دار شدن اساتید استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز گفت: در گذشته ردیف ملی برای توسعه دانشگاه وجود داشت اما اکنون امکان کمک استانی نیست و ردیفی در پیوست قانونی برای ساخت و ساز وجود ندارد.

مهدی زندیه‌وکیلی افزود: باید از ظرفیت دانشگاه های مجاور دانشگاه صنعتی مثل دانشگاه آزاد و خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی در صورت امکان استفاده شود.

وی اظهار داشت: کاهش شمار دانشجویان موجب برخی محدودیت ها برای توسعه فضاهای آموزشی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: دانشگاه صنعتی اراک باید همپای صنعت استان باشد و  طرحی که این دانشگاه دارد می‌تواند نجات دهنده این مرکز علمی باشد.

رقیه یادگاری افزود: دانشگاه صنعتی اراک می‌تواند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی «مادر صنعتی» استان شود و علم و صنعت را درکنار هم برای استان  رقم بزند.

وی اظهار داشت: زمین برای توسعه دانشگاه صنعتی اراک در نظر گرفته شده اما به خاطر کمیسیون ۲۳ عملیاتی نشده است.

۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک جذب بازار کار می شوند

رئیس دانشگاه صنعتی اراک نیز گفت: کسب دانش به همراه مهارت موجب شده تا ۸۰ درصد دانشجویان این مرکز دانشگاهی جذب کار شوند.

حمیدرضا آشتیانی افزود: علم مهمترین عامل رشد اقتصادی است و تولید علم در مراکز علمی و دانشگاهی محقق می شود بنابراین با حمایت از دانشگاه صنعتی، اقتصاد پایدار ایجاد می‌شود.

وی اظهار داشت: دانشگاه‌ها در کنار پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان می‌توانند در توسعه پایدار نقش اثر گذاری داشته باشند و ورودی پارک‌های علم و فناوری خروجی دانش آموختگان دانشگاهی هستند.

استاندار مرکزی از بخش‌های مختلف و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه صنعتی اراک شامل طراحی و ساخت اولین درخت خورشیدی، طراحی و ساخت خودروی خورشیدی، طراحی و ساخت دستگاه کاهنده مصرف آب، طراحی و ساخت دستگاه چهار منظوره خورشیدی به عنوان دستاوردهای دانشگاه صنعتی اراک بازدید کرد و پنج دفتر تحقیقاتی و پژوهشی این دانشگاه را رونمایی کرد.

دانشگاه صنعتی اراک با یک هزار و ۵۰۰ دانشجو و ۶۶ هیأت علمی در قالب چهار دانشکده مهندسی مکانیک، مهندسی برق، علوم زمین و علوم پایه فعالیت می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha