استاندار : رویکرد صنایع قزوین باید توسعه بازارهای منطقه‌ای باشد

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: رویکرد صنایع استان باید توسعه بازارهای منطقه‌ای خود و رقابت پذیری و حضور در عرصه بین الملل باشد تا اثر این استراتژی بلندمدت در حیات اقتصادی و شکوفایی آنها مشاهده گردد.

هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در بازدید از یک شرکت تولیدی در زمینه صنایع سیم و کابل، افزود: باید رویکرد شرکت‌ها و واحدهای تولیدی استان صادرات محور باشد چون اکثر شرکت‌هایی که دچار چالش و بحران شده‌اند تنها بر بازار داخلی تمرکز کرده‌اند.

وی اضافه کرد: نگاه صرف به بازار داخلی باعث می‌شود که دیگر واحدهای تولیدی به دنبال استراتژی صادرات نرفته و ارتقای کیفیت محصول خود را پیگیری نکنند.

جمالی پور گفت: شرکت‌های تولیدی استان باید سریعتر وارد عمل شوند چون رقبای ما در منطقه بسیار فعال هستند و به سرعت بازارهای منطقه را تسخیر می‌کنند.

استاندار گفت: هم اینک کشور عراق و افغانستان بازار خوبی برای محصولات تولیدی شرکت‌های استان دارند و باید خیلی سریع برای تسخیر این بازارها اقدام کنیم.

وی افزود: شرکت‌های که نگاه داخلی دارند حتما با چالش مواجه می‌شوند چون بازار داخل محدود بوده و رقابت در آن متکثر است بنابراین باید بازار پیرامون را مورد مطالعه قرار داد و در آن ورود کرد.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =