۲۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83856354
۰ نفر

برچسب‌ها

استان قزوین نیازمند مدیریت پسماند است

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: استان قزوین به منظور حفظ سلامت مردم در حوزه پسماند نیازمند مدیریت جامع و صحیح‌تر است

مصطفی صالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: هم اکنون از ۲۵ شهر استان، ۲۱ شهر به همراه ۲۲۰ روستا زباله‌های خود را به سایت محمدآباد قزوین منتقل می‌کنند و زباله شهرهای معلم کلایه، رازمیان، سیردان و آوج نیز به صورت محلی دفع می‌شوند. 

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های به عمل آمده و تامین اعتبارات مورد نیاز، در صورت تخصیص زمین مورد نیاز عملیات اجرایی احداث لندفیل در بخش رودبار الموت شرقی و آوج با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز خواهد شد.

این مسوول شهری خاطرنشان کرد: در حوزه پسماند و با رعایت الزامات زیست محیطی، بدون شک باید از ظرفیت و توانمندی بخش خصوص نهایت استفاده را به عمل بیاوریم و در همین راستا نیز عملیات جمع‌آوری، حمل و دفع بهداشتی زباله سایت محمدآباد به بخش خصوصی واگذار شده است.

صالحی ادامه داد: شهرداری‌های استان قزوین باید در بخش پسماند، ضمن رعایت تصمیمات اخذ شده از سوی کارگروه پسماند استان، کارهای اجرایی و برنامه‌های خود را در طول سال به این کارگروه اعلام کرده و به وظایف محوله نیز عمل کنند زیرا در غیر این صورت با آنان برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه پسماندهای خانگی، پزشکی و صنعتی از سوی متولیان مربوطه باید موضوع آموزش و فرهنگ‌سازی با رعایت میزان الگوی مصرف به شهروندان جدی گرفته شود، افزود: به عنوان مثال در حوزه سرانه استاندارد تولید زباله و یا اینکه در چه مواقعی از روز اقدام به خارج کردن زباله کنیم، موضوعاتی هستند که باید به طور جدی به آنها پرداخته شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =