۲۰ هکتار از مراتع شیروان در آتش سوخت

بجنورد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: در سه ماهه نخست امسال هشت مورد حریق در شیروان رخ داد که حدود ۲۰ هکتار از مراتع این شهرستان در آتش سوخت.

سرهنگ موسی الرضا حیاتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خسارت حریق در مجموع کل ۲۲۷ میلیون ریال بوده که علل آن غیر عمدی و مربوط به خاموش نکردن آتش روشن شده توسط دامداران محلی بوده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد حریق ها خارج از وقت اداری، شب یا سحرگاه بوده است گفت: ۹۰ درصد حریق های امسال واقع در بخش مرکزی این شهرستان رخ داده است که بیشترین حریق با ۷ هکتار در روستای رضاآباد این بخش بوده است.

حیاتی با بیان اینکه امسال هر پنج روز شاهد یک حریق در این شهرستان بوده ایم افزود: در اطفای حریق ۷۵ نفر از نیروهای مردمی، منابع طبیعی و برخی پرسنل ادارات شرکت داشتند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان با اشاره به افزایش حریق های امسال در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: سال قبل در همین مدت، یک مورد حریق به مساحت ۳ هزار و ۷۵۰ مترمربع در روستای امیرانلوی بخش مرکزی این شهرستان رخ داد.

وی با قدردانی از گروه‌های مردمی که در عملیات‌های اطفای حریق عرصه‌های منابع طبیعی از مردم خواست در صورت مشاهده حریق با شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع تماس حاصل کنند.

گستره شهرستان شیروان ۴۰۰ هزار هکتار است که ۲۹۰ هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و ۱۱۰ هزار هکتار جزو اراضی مستثنیات قانونی شخصی شامل زمین‌های زراعی، باغ‌ها، جاده‌ها و محوطه‌های روستا و شهرها است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =