پنج نفر در رشتخوار خراسان رضوی بخاطر نقض موازین بهداشتی بازداشت شدند

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرماندار رشتخوار گفت: پنج نفر از اعضای دو خانواده که در این شهر واقع در جنوب شرق خراسان رضوی مراسم عروسی برپا کرده بودند به اتهام نقض پروتکلهای بهداشتی پیشگیرانه از شیوه ویروس همه‌گیر کرونا بازداشت شدند.

خالقداد عرب روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا این افراد را متولی برپایی جشن عروسی و اجتماع مردم در روستای "چاهشورک" رشتخوار ذکر و بیان کرد: بازداشت آنها بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا مبنی بر ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم صورت گرفت. 

وی وضعیت کنونی شهرستان رشتخوار را به لحاظ شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ "قرمز" اعلام و بیان کرد: ممنوعیت برپایی مراسم و مجالس عروسی در سطح این شهرستان از ۲۱ تیر ماه جاری توسط ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تصویب شد و طی این مدت تاکنون بطور گسترده اطلاع‌رسانی عمومی لازم انجام شده است.

فرماندار رشتخوار بر الزام عموم مردم به رعایت پروتکلهای بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکید و بیان کرد: با هرگونه تخلف در این ارتباط از جمله برگزاری مجالس تا اطلاع بعدی در رشتخوار برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

مرکز شهرستان ۶۱ هزار نفری رشتخوار در فاصله ۱۹۹ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. ۱۷ هزار و ۵۶۶ خانوار شهری و روستایی در این شهرستان سکونت دارند. رشتخوار مرکب از دو بخش "مرکزی و جنگل" ۶۹ روستا دارد. ۷۸ درصد جمعیت رشتخوار ساکن روستاهای این شهرستان هستند. 

ارائه خدمت بهداشتی و درمانی در رشتخوار از سوی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه صورت می‌گیرد که ۱۷۳ هزار نفر جمعیت ساکن در شهرستانهای مه‌ولات، زواره، رشتخوار و تربت‌حیدریه را زیر پوشش خود دارد. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر را نیز در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۲۲۵ هزار و ۲۷۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha