۲۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 83856303
۰ نفر

برچسب‌ها

اثر سرقت شده بنکسی به فرانسه برگشت

تهران- ایرنا- ایتالیا در روز ملی فرانسه دیوارنگاره بنکسی هنرمند خیابانی نام‌دار انگلیسی که ژانویه گذشته از یک سالن نمایش در پاریس به سرقت رفته بود را به این کشور تحویل داد.

بنکسی در گرامیداشت یاد ۹۰ قربانی حمله تروریستی سال ۲۰۱۵ نیروهای داعش به سالن نمایش بتکلان (Bataclan) پاریس، روی یکی از درهای خروج اضطراری این سالن اثری را کشیده بود که ژانویه گذشته (دی-بهمن ۹۷) به سرقت رفت.

پلیس ایتالیا و فرانسه دهم ژوئن امسال (۲۱ خرداد ۹۹) از پیدا شدن این اثر هنری در یک خانه روستایی متروک واقع در منطقه اَبروتزوی ایتالیا خبر دادند.

حال به گزارش آسوشیتدپرس، ایتالیا دیروز (سه‌شنبه) همزمان با روز ملی فرانسه دیوارنگاره به سرقت رفته را به این کشور تحویل داده است.

میکله رنزو (Michele Renzo) دادستان کل این پرونده در مراسم تحویل و رونمایی این اثر در سفارت فرانسه در ایتالیا خطاب به سفیر پاریس گفت بازگرداندن این اثر به صاحبان واقعی اش همزمان با روز باستیل حاوی این پیام است که همیشه باید برای آزادی، برای آزادی‌های فردیمان، بجنگیم.  

رنزو در حالی که در کنار اثر بنکسی ایستاده بود، تصریح کرد: بازیابی این نماد و بازگرداندن آن به مردم برای ما یک تعهد بود و امروز افتخاری بزرگ برایمان رقم خورد.   

کریستین مسه (Christian Masset ) سفیر فرانسه در رم نیز در اهمیت این اثر برای کشورش گفت دربی که بخاطر این دیوارنگاره به سرقت رفت، علاوه بر آن که شاهدی بر حمله تروریستی سال ۲۰۱۵ بوده، راه فرار از مهلکه نیز بود و به لطف آن جان بسیاری از افراد نجات پیدا کرد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =