دانش‌آموزان بوکانی، رتبه نخست جشنواره جابربن‌حیان آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش بوکان گفت: ۱۲ دانش‌آموز اهل این شهرستان، امسال توانستند مقام نخست جشنواره جابربن‎‌حیان را در آذربایجان‌غربی کسب کنند.

سلیمان مام‌عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دانش‌آموزان در هشت رشته نقاشی، داستان‌نویسی، مدل، آزمایش، شاهنامه‌خوانی، خواندن شعر ۵۰ کلمه‌ای، اریگامی و طراحی و ساخت توانستند با بیشترین قبولی در سطح استان بدرخشند.

وی ادامه داد: بوکان با کسب ۲ رتبه عالی توسط "ساتیار محمدی" و "نوا محمودی"، هشت رتبه خیلی خوب و ۲ رتبه خوب مقام اول استانی را در جشنواره دانش‌آموزی جابربن‌حیان و فرصت‌های متنوع یادگیری بین مناطق ۲۴ گانه سطح استان از آن خود کند.

مدیر آموزش و پرورش بوکان گفت: مقام دوم این جشنواره نیز به با کسب ۲ مقام عالی، هفت خیلی خوب و سه خوب به ناحیه یک ارومیه رسید و مهاباد نیز با کسب یک رتبه عالی، ۶ رتبه خیلی خوب و هفت خوب عنوان سوم را کسب کرد.

"مام‌عزیزی" با بیان اینکه جشنواره جابربن‌حیان، دانش‌آموزان را با پژوهش آشنا می‌کند، افزود: با توجه به تصمیم‌گیری‌های دبیرخانه کشوری جشنواره کشوری جابربن‌حیان و فرصت‌های متنوع یادگیری به دلیل شیوع بیماری کرونا امسال برگزار نخواهد شد. 

وی افزود: مرحله استانی این جشنواره نیز به دلیل مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا و در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت مجازی در تیرماه جاری برگزار شد.

در این دوره از جشنواره ۶۷۶ دانش‌آموز مقطع ابتدایی با ارایه ۶۴۷ اثر شرکت کرده بودند.

جشنواره پروژه‌های علمی، ادبی و فناورانه دانش آموزان ابتدایی همه‌ساله تحت عنوان جشنواره جابربن حیان و با ارایه فرصت‌های متنوع یادگیری در سه سطح، آموزشگاهی، شهرستانی و استانی برگزار می‌شود.

 در بوکان ۴۳ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha