کرونا بار دیگر تعداد پایگاه‌های نماز جمعه خراسان رضوی را کاهش داد

مشهد- ایرنا- مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: در پی افزایش شهرهای قرمز استان، نماز جمعه این هفته از مجموع ۵۳ پایگاه در ۱۴ پایگاه اقامه خواهد شد در حالی که هفته گذشته این مراسم عبادی و سیاسی در ۲۱ پایگاه اقامه شد.

حجت الاسلام محمد حسین ایزدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: داورزن، جغتای، هلالی، جوین، حکم‌آباد، خوشاب، بجستان، یونسی، خلیل‌آباد، باخرز، خواف، درگز، طرقبه و شاندیز برگزار می‌شود و در ۳۹ پایگاه دیگر خراسان رضوی اقامه نمی‌شود.

وی ادامه داد: تاکید شده نماز جمعه در کمترین زمان ممکن، همراه با اجرای تب‌سنجی عمومی در مبادی ورودی، رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت ضوابط فاصله‌گذاری فیزیکی بین نمازگزاران و صفوف آنها برگزار ‌شود.

در پی بحران شیوع بیماری کرونا برگزاری نماز جمعه از نهم اسفند پارسال در پایگاههای خراسان رضوی به طور موقت تعطیل شد و در هیچ یک از ۵۳ پایگاه این استان اقامه نشد اما از ۱۷ اردیبهشت ماه امسال در پی مهار شیوع بیماری کرونا و حرکت تدریجی شرایط بهداشتی شهرها به سمت "وضعیت سفید" برپایی نماز جمعه نیز بار دیگر در نقاط مختلف از سر گرفته شد.

بر اساس اعلام رسمی تاکنون ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور نیز به ۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =