نماینده مهاباد: توجه به مسایل اصلی وظیفه مجلس در برهه کنونی است

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب، مجلس باید از پرداختن به مسایل حاشیه‌ای و اختلافات دوری کرده و به مسایل اصلی و قانون‌گذاری بپردازد.

جلال محمودزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: معظم‌له خواستار تعامل سازنده سران سه قوا شدند و از قوای مجریه و قضاییه خواستند تا تمام مصوبات مجلس شورای اسلامی را بدون تعلل اجرایی کرده و هرگونه تاخیر در اجرای مصوبات مجلس را جایز ندانستند.

وی افزود: مجلس می‌تواند با ابزار مختلف مانند طرح سوال و به صورت قانونی، بر عملکرد دولتمردان نظارت داشته باشد و در این خصوص هر گونه توهین و دادن نسبت ناروا جایز نیست.

رییس فراکسیون اهل سنت مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود توصیه کردند که رابطه مجلس شورای اسلامی با دولتمردان باید منطبق با شرع و قانون بوده و قوانین مجلس منتاسب و خردمندانه باشد که باید این فرمایشات، سرلوحه کار همه وکلای ملت در دوره پیش رو قرار گیرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دیدار با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وکلای ملت را به تعامل با سایر قوا فراخواندند و تاکید کردند: در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را گونه ای مدیریت کنند که به کارهای مهم کشور لطمه نخورد.

ایشان با تاکید بر «توجه به مسائل کلیدی و اصلی کشور و پرهیز از دچار شدن به حاشیه‌ها و اولویت دادن به مسائل فرعی»، موضوعات اقتصادی شامل «تولید، اشتغال، مهار تورم، مدیریت نظام پولی و مالی، و عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت» را مسایل اساسی کشور برشمردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =