«تولد یک مغز» سفری علمی تخیلی بر اساس فرضیه مک‌کائل

اراک - ایرنا - «تولد یک مغز» عنوان کتابی است که به قلم «مجتبی هزاوه‌ای» به رشته تحریر درآمده و مفاهیم و نکات ارزنده‌ای را بر محمل داستان و بر اساس فرضیه علمی مک‌کائل برای مخاطبان ارایه داده است.

این کتاب ۹۶ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی نشر «پیام دیگر» به چاپ رسیده و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

قیمت هر جلد از این کتاب برای علاقه‌مندان به کتابخوانی ۲۰۰ هزار ریال است.

در مقدمه این تازه نشر استان مرکزی عنوان شده است: برای گذر از جاده محنت گرفته زندگی گذشته را مرور کردم و آینده را در اعماق اندیشه‌ام کاویدم تا شاید آرزوها حقیر جلوه کنند.

اگر تو تنها منجی من با قایق شکسته امید نباشی و تصویر ساحل واقعیت در آینه زنگار گرفته زندگی برایم هویدا نشود، در اقیانوس اندوه فرو خواهم رفت.

باید پیانوی کهنه زندگی را با سرپنجه احساس و درایت و جسارت نواخت، انسان سرگردان با حرکت بی‌روح دستانش نمی‌توانند نجوای این ابزار را برارند به طوریکه ملایک آسمان صدایش را بشنوند.

به افق طلایی رنگ خورشید نظاره کن، انوار آن با تو خواهد گفت که بشنو صدای پرتلاطم امید را در افتادن برگی زرد و خشکیده از درخت پیر زندگی که در محاصره تندباد پاییز قرار گرفته و در سوگ پایان زندگی نشسته و فریاد سر می‌دهد.

مطالب این کتاب در قالب روایتی داستانی از ناملایمان زندگی فردی است که با فراز و نشیب بسیار و دست و پنجه نرم کردم با بیماری سرطان استخوان‌هایش در حال شکستن است و اندوه و فشار ناشی از محنت‌ها را با قلمی زیبا و بیانی شیرین در لابه‌لای برگه های این کتاب می‌توان دنبال کرد.

وجه تمایز این اثر با بسیاری از کتاب‌های دیگر این است که فرایند داستانی به گونه‌ای پیش می‌رود که در پس پرده آگاهانه پیامی رسا و قدرتمند به مخاطبان ارایه می‌شود و این پیام چارچوبی علمی و خمیرمایه‌ای درس‌آموز دارد.

«مجتبی هزاوه‌ای» شاعر و نویسنده اراکی است که نخستین اثرش با نام «سفر به اعماق دره دیو» با استقبال مخاطبان همراه بود.

شیوه نگارش وی بیانگر خط مشی جدید در داستان نویسی است  و کتاب تولد یک مغز رمانی است که به بهترین شکل تصویر این شیوه نوشتار را به رخ کشیده است.

«اشک‌های باران» عنوان مجموعه شعری از وی است که در قالب شعر سپید و نو ارایه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =