مراجعه برای سقط درمانی در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

یاسوج- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۲ گواهی صدور مجوز سقط درمانی در سه ماهه نخست امسال در اداره کل پزشکی قانونی استان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته است.

کامروز امینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته ۷۱ مورد پرونده با بررسی مدارک و مستندات مورد نیاز، منجر به صدور مجوز سقط طبی در استان شد که در مقایسه با سال ۹۷، ۳۶ درصد کاهش داشت .

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این استان در زمینه سقط درمانی در سال ۹۸ رتبه هفتم کشور را به خود اختصاص داد.

امینی بر مراجعه به موقع متقاضیان سقط درمانی به پزشکی قانونی تاکید کرد که یکی از مهم‌ترین شروط صدور مجوز سقط درمانی در پزشکی قانونی سن بارداری است که بر اساس قانون باید قبل از چهار ماهگی یا ۱۹ هفتگی بر اساس سونوگرافی‌های معتبر انجام شود.

در صورت وجود شرط فوق سایر شرایط از جمله وجود ناهنجاری در جنین که موجب عسر و حرج مادر شود و یا بیماری مادر که ادامه بارداری را برای او با خطر جانی توأم می‌کند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پزشکان در مورد ارجاع به موقع مادران باردار و مادران در مورد مراجعه به موقع به ادارات پزشکی قانونی باید محدودیت زمانی فوق را مد نظر قرار دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =