صدور پروانه‌های ساختمانی در قم الکترونیکی می‌شود

قم – ایرنا – رییس شورای اسلامی شهر قم گفت: الکترونیکی شدن فرایند صدور پروانه‌های ساختمانی در قم به‌صورت جدی در دستور کار است و امیدواریم امسال این موضوع به نتیجه برسد.

عبدالله جلالی روز چهارشنبه در چهل و پنجمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قم در سالن کرامت استانداری، افزود: بیشترین حجم مراجعات مردم به شهرداری‌های برای صدور پروانه ساختمانی است.

وی توسعه خدمات الکترونیکی و تحقق شهر هوشمند را ۲ دستور کار مهم این شورا دانست و گفت: برای تحقق این اهداف، سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم به‌منظور تحقق این اهداف در سال ۹۷ شکل گرفت.

رییس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به زیرساخت‌های فناوری الکترونیکی این شهر گفت: شهرداری قم در تمام سطح شهر، فیبر نوری مستقل دارد که این موضوع شهر قم را متمایز از بسیاری از شهرهای کشور کرده است.

وی با اشاره به عقد قرارداد با یکی از شرکت‌های فناوری اطلاعات برای توسعه این ظرفیت در قم افزود: با این قرارداد سرمایه‌گذاری سنگینی در قم صورت می‌گیرد و فضای بهتری برای ارائه خدمات الکترونیکی فراهم می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی سامانه شفافیت شورای شهر قم گفت: در این سامانه تمام سرفصل‌ها، تعرفه عوارض و بودجه شورای شهر و شهرداری به‌صورت شفاف ارائه‌شده است.

جلالی گفت: تمام سعی و تلاش مدیریت شهری این است که خدمات الکترونیک و شهر هوشمند را با کمک سایر دستگاه‌ها اجرایی کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =