استاندار: نرخ بیکاری استان مرکزی به ۶ و نیم درصد رسید

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: نرخ بیکاری استان مرکزی در بهار امسال بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، به ۶ و نیم درصد رسید که به عنوان چهارمین استان برتر کشور در کاهش نرخ بیکاری است.

سید «علی آقازاده» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در اراک افزود: نرخ بیکاری این استان در بهار امسال نسبت به مدت مشابه قبل با کاهش حدود ۲ درصدی همراه بوده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: نرخ بیکاری بهار امسال استان مرکزی نسبت به بهار سال ۹۸ نیز یک و ۹ دهم درصد کاهش یافته است و امید است در سال جهش تولید با کاهش چشمگیرتری همراه باشد.

آقازاده اظهار داشت: استان‌های خراسان جنوبی، اردبیل، مازندران، مرکزی و ایلام به ترتیب پنج استان برتر کشور در کاهش نرخ بیکاری بهار امسال اعلام شده‌اند.

وی بیان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در این استان در سه‌ماه نخست امسال به ۳۵ و هشت دهم درصد رسید که امید است این نرخ در نیمه اول سال و تا پایان سال جاری افزایش مناسب‌تری داشته باشد.

آقازاده گفت: نرخ بیکاری متوسط کشور در این مدت ۹ و هشت دهم درصد بوده است که نرخ بیکاری استان مرکزی از این میانگین، سه و سه دهم درصد کمتر است.

استاندار مرکزی افزود: این استان با برخورداری از حدود سه هزار واحد تولیدی و انسجام بین مسئولان استان در راستای رسیدگی به مشکلات صنایع و فعالان اقتصادی، وجود امکانات، ظرفیت‌ها و شرایط منحصر به فرد سرمایه‌گذاری، شتاب رشد سرمایه‌گذاری صنعتی در سال‌های اخیر و برگزاری منظم نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تونسته گام‌های بلندی در راستای تثبیت اشتغال موجود و ایجاد اشتغال پایدار و در نتیجه کاهش نرخ بیکاری بردارد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان، بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و در این استان حدود سه هزار واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک استقرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =