شایعه پراکنی غرب تاثیری در همکاری چین و ایران ندارد

پکن- ایرنا- «لی شیاولو» از فعالان روابط تهران - پکن، در واکنش به انتشار شایعات پیرامون برنامه همکاری های جامع ایران و چین در مطلبی نوشت: بسیاری از رسانه های غربی با هدف تخریب روابط دو کشور، اقدام به دروغ پراکنی پیرامون این همکاری ها کرده اند تا شاید بتوانند در این مسیر کارشکنی کنند غافل از اینکه روابط دو کشور نهادینه تر از آن است که بتوان به راحتی بر آن تاثیر گذاشت.

به گزارش ایرنا در این مطلب که در شبکه های اجتماعی چین به ویژه ویچت بازتاب زیادی داشته است ضمن پرداختن به مساله فضاسازی رسانه ای غرب علیه همکاری های چین و ایران آمده است: به دنبال انتشار نخستین خبرها، تعدادی از کاربران اینترنتی شروع به شایعه پراکنی در مورد پایمال شدن حق ایران در این برنامه کردند اما بررسی ها نشان می دهد انتشار سازماندهی شده اطلاعات غلط توسط رسانه های غربی مدیریت می شود که باعث سوء تفاهم مردم در مورد برنامه همکاری های دو جانبه شده است.

در بخشی از این مطلب آمده است انتشار اظهارات دروغ توسط رسانه های غربی، با هدف تشویش اذهان عمومی و تضعیف روابط دوستانه ایران و چین صورت گرفته است که راه به جایی نخواهد برد.

نویسنده با اشاره به برخی از زمینه های همکاری دو کشور در قالب برنامه جامع همکاری های ایران و چین از جمله گسترش روابط اقتصادی و تجاری، انجام همکاری های استراتژیک، توسعه همکاری های علمی و فناوری بین دانشگاهی و ... نوشته است این موارد از یک طرف اهمیت بسیار زیادی برای توسعه اقتصاد ایران دارد و از طرف دیگر باعث تقویت همکاری های استراتژیک بین دو کشور می شود.

لی در این مطلب با اشاره به سابقه ضدیت رسانه های غربی مانند «بی بی سی، سی ان ان، رویترز، صدای آمریکا و نیویورک تایمز» با جمهوری اسلامی ایران نوشته است خط تخریب روابط ایران و چین توسط این رسانه ها دنبال می شود.

وی در ادامه ضمن یادآوری دشمنی ایالات متحده آمریکا با دولت و ملت ایران نوشته است واشنگتن در حالی در این زمینه به دایه مهربان تر از مادر برای مردم ایران تبدیل شده است که خود با اعمال بدترین و سخت ترین تحریم ها، بیشترین فشار را بر مردمی که درگیر مبارزه با کرونا هستند وارد کرده است.

گزارش به برخی دیگر از اقدامات آمریکا علیه ایران از جمله شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس در عراق و قصد این کشور برای پرداخت رشوه به کاپیتان های نفتکش های ایرانی در مسیر ونزوئلا اشاره کرد و نوشت: آمریکا همچنین در سال های گذشته با بزرگ نمایی اعتراضات مسالمت آمیز مردم ایران در واکنش به مسایل اقتصادی، قصد داشت از این اعتراضات به عنوان فرصتی برای تخریب چهره جمهوری اسلامی در جهان استفاده کند که موفق نشد.

نویسنده مطلب در آخر، راه پایان دادن به شایعات در مورد برنامه همکاری های ۲۵ ساله ایران و چین را اطلاع رسانی شفاف بعد از هماهنگی های نهایی بین دو کشور عنوان کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =