ناتوانی در مهار آتش ناو جنگی آمریکا پس از ۳ روز

نیویورک- ایرنا- آتش در ناو جنگی آمریکا که در اثر یک انفجار از ۳ روز پیش رخ داد، همچنان ادامه دارد و بیش از ۴۰۰ آتش‌نشان هنوز نتوانسته‌اند آن را مهار کنند.

ناو جنگی بونهوم ریچارد صبح یکشنبه در اثر یک انفجار داخلی، دچار آتش سوزی شدید شد و از آن زمان تا کنون هنوز آتش و دود در این ناو چند میلیارد دلاری ادامه دارد.

تارنمای نیروی دریایی آمریکا شامگاه سه‌شنبه به وقت محلی نوشت آتش‌نشانان شهر سن‌دیگو(شهری که این ناو جنگی برای تعمیر در آن پهلو گرفته است) و ملوانان برای نجات این ناو تلاش می‌کنند.

علاوه بر آنها، چند بالگرد از اسکادران سوم هم بیش از یکهزار و ۲۰۰ بار مخازن آب خود را بر روی این ناو تخلیه کرده‌اند تا سطوح فوقانی و عرشه را خنک نگهدارند که شاید آتش‌نشانان بتوانند روی عرشه حضور یابند.

بونهوم ریچارد یکی از ناوهای هواپیمابر سبک آمریکا است که برای ارتقای آن قراردادی تا ۲۵۰ میلیون دلار داشته است.

قرار بود این ناو حامل جنگنده‌های اف-۳۵بی برای اقیانوس آرام به ویژه دریای جنوبی چین باشد.

فیلیپ سوبک فرمانده یگان سوم دریایی آمریکا تایید کرده است که آتش‌سوزی با یک انفجار در عمق پنجم این کشتی شروع شده است اما تاکنون دلیل این انفجار مشخص نشده است.

بسیاری از کارشناسان ارشد نظامی در ۲ روز گذشته نسبت به این حادثه اظهار نظر کرده‌اند که به اعتقاد همه آنها، این ناو دیگر نمی‌تواند به ماشین جنگی آمریکا بازگردد.

در حال حاضر خطری که تهدید می‌کند، احتمال نشتی بیش از سه میلیون لیتر سوخت داخل این ناو است و بیم آن می‌رود آتشی که گفته می‌شود درجه حرارت آن به ۱۰۰۰ درجه می‌رسد، بدنه کشتی را متلاشی کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha