نخستین مرکز گذری سرپناه شبانه بانوان در بندرعباس افتتاح شد

بندرعباس- ایرنا- همزمان با چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی، مرکز گذری سرپناه شبانه بانوان در هرمزگان افتتاح شد.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان روز چهارشنبه درحاشیه بهره برداری از این طرح‌ گفت: این مرکز با ظرفیت ٣٠ نفر جهت اقامت شبانه و ١٥٠ نفر جهت خدمات کاهش آسیب گذری    به همراه تیم سیار است.
 غلامحسین رنجبر افزود: در ساختمانی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم در کنار خدمات سرپناه شبانه، خدمات کاهش آسیب (DIC) نیز ارائه می‌گردد.
وی بیان داشت: مرکز DIC (مرکز گذری کاهش آسیب) با ظرفیت پذیرش ۱۵۰ نفر از ساعت ١٣ تا ١٨ بعدازظهر به افرادی که در این مراکز دارای پرونده بوده و به بیماری اعتیاد دچار هستند، خدمات روزانه ارائه می‌دهد.
این مسوول اظهارداشت: خدمات روزانه این مرکز برای افراد تحت پوشش شامل کلاس‌های آموزشی، بهداشتی، ن آن روز خدمات شبانه‌روزی به زنان ارائه می‌دهد.
مدیرکل بهزیستی هرمزگان اظهارداشت: خدمات سرپناه شبانه بانوان در راستای کاهش آسیب اجتماعی و درمان اعتیاد است و توسط تیم تخصصی به مراجعه کنندگان خدماتی شامل استحمام، اسکان شبانه، یک وعده غذای گرم، ارائه پک های بهداشتی و پیگیری معالجه ودرمان معتادان بیمار ارائه می‌شود.
گفتنی است در حال حاضر در استان هرمزگان یک مرکز سرپناه شبانه، ۲ مرکز گذری کاهش آسیب ( DIC)  و یک مرکز گذری شلتر فعال هستند.

ح

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =