توفان و بارندگی ۱۶۵ میلیون تومان به برق سیستان و بلوچستان خسارت زد

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: توفان و بارندگی در راسک و دلگان بیش‌از ۱۶۵ میلیون تومان به شبکه برق این ۲ شهرستان خسارت وارد کرده است.

خلیل عوض زاده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: وزش باد شدید بیش‌از ۶۵ میلیون تومان به شبکه برق شهرستان دلگان خسارت وارد کرده است.

وی ادامه داد: بر اثر این حادثه طبیعی ۴۰۰ متر سیم پارگی شبکه فشار متوسط و ۶ اصله تیر برق این شهرستان سقوط کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شکسته شدن پایه‌های خط ۶۳ کیلو ولت دلگان به چاه کیچی برق این منطقه قطع که با بسیج امکانات شرکت برق منطقه‌ای  این مشکل بر طرف و برق منطقه پایدار شد.

وی بیان کرد: همچنین بر اثر بارندگی و توفان شبکه برق مناطق زردبن، مورتان و جکیگور شهرستان راسک دچار خسارت شده است.

عوض زاده اظهارداشت: ۱۰۰ میلیون تومان در حوزه برق این شهرستان خسارت وارد شده است.

وی تصریح کرد: تخریب ۶۰۰ متر کابل فشار متوسط و ضعیف به همراه ۱۰ اصله تیر برق از جمله خسارات وارده شده در این منطقه بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان ادامه داد: با تلاش همکاران و پیمانکاران امور برق شهرستان قصرقند برق مناطق آسیب دیده در همان لحظات اولیه مجدد وصل شد.

وی تصریح کرد: همکاران شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در این روزهای حساس به صورت شبانه ‌روزی برای خدمت به مردم در صحنه حاضر هستند.

به گزارش ایرنا، به برکت انقلاب اسلامی، هم‌اینک بیش‌ از پنج هزار و ۴۵۵ روستا سیستان و بلوچستان از نعمت برق پایدار برخوردار هستندتعداد روستاهای برقدار شده سیستان و بلوچستان در دولت تدبیر و امید ۶۴۸ روستا بوده که رشد ۱۳.۴۸ درصدی در این دولت داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =