سه مرزبان پاکستانی در ایالت بلوچستان کشته شدند

اسلام‌آباد- ایرنا- ارتش پاکستان اعلام کرد: حمله تروریستی به نیروهای امنیتی این کشور در منطقه "پنجگور" واقع در ایالت بلوچستان منجر به کشته شدن سه مرزبان پاکستانی شده و هشت نفر دیگر نیز بشدت زخمی شدند.

بر پایه گزارش سه‌شنبه شب ارتش پاکستان، حمله و تیراندازی تروریست‌ها به مرزبانان پاکستانی در حوالی روستای "گچک" زمانی رخ داد که گروهی از نظامیان از گردان جنوبی سپاه مرزی (FC) پس از گشت مرزی در حال بازگشت به مقر خود بودند.

منطقه "پنجگور" در ایالت بلوچستان همجوار با منطقه مرزی "کوهک" واقع در استان سیستان و بلوچستان ایران است.

روابط عمومی ارتش پاکستان لحظاتی پیش گفت: خودروی مرزبانان هدف تیراندازی تروریست‌ها قرار گرفت که در جریان آن سه مرزبان کشته و هشت نظامی از جمله یک افسر ارتش بشدت زخمی شدند.

ارتش پاکستان بیان کرد: حال پنج تن از زخمی‌های حمله امروز وخیم است. احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.

تاکنون هیچ گروهی مسؤولیت حمله به مرزبانان پاکستانی را در ایالت بلوچستان بر عهده نگرفته است. در عین حال، مقامات پاکستانی اشرار و شورشیان وابسته به گروه‌های جدایی طلب بلوچ را در این گونه حملات مقصر می‌دانند.

این سومین حمله تروریستی و درگیری مستقیم نیروهای مرزی پاکستان با عناصر تروریستی در ایالت بلوچستان ظرف مدت ۲ ماه اخیر به شمار می‌رود.

پیش‌تر وقوع ۲ فقره عملیات تروریستی علیه مرزبانان پاکستانی در روزهای ۱۹ و ۳۰ اردیبهشت امسال در مناطق مرزی ایالت بلوچستان جان ۱۳ نفر از نیروهای امنیتی این کشور را گرفت و متعاقب آن گروه‌های ضدپاکستانی بلوچ از جمله ائتلاف جدایی طلبان بلوچ مسؤولیت این حملات را برعهده گرفتند.

موج اخیر تحرکات عناصر تروریستی و جدایی طلبان در نوار مرزی بلوچستان پاکستان که ماه‌های اخیر تلفاتی را نیز بر نیروهای امنیتی این کشور تحمیل کرد، سبب شد تا ارتش پاکستان مرحله تازه‌ای برای انجام عملیات علیه دشمنان صلح و امنیت در مرزها که هدفی جز تخریب روابط با همسایگان ندارند، را آغاز کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار جهان