تشکیل کارگروه کشوری برای رفع مشکلات آموزشی البرز

کرج –ایرنا - رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز با اشاره به مشکلات این استان مهاجرپذیر در زمینه فضاهای آموزشی از تشکیل کارگروه کشوری برای رفع این مشکل خبرداد.

دکترمحمدرضا اسپرورین  شامگاه سه شنبه در نشست تشکیل این کارگروه اظهارداشت: متاسفانه استان البرز  پایین ترین  سرانه فضای آموزشی را در سطح کشور دارد.

وی گفت: در سال های تحصیلی گذشته تاکنون حتی در یک کلاس ۳۰ مترمربع، ۵۲ دانش آموز تحصیل کرده که این امرمستلزم،اهتمام ویژه خیرین است.

اسپرورین بیان داشت: یکی از عوامل افزایش کودکان کار  درالبرزهمین کمبود فضای آموزشی به خصوص در مناطق حاشیه نشین تشکیل می دهد.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز خاطرنشان کرد: رشد مهاجرت در استان البرز بسیاربالاست که این موضوع مهم یکی از عوامل اصلی افزایش جمعیت دانش آموزی دراین استان را تشکیل می دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرزنیز در این نشست با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز در این استان تحصیل می کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه ۴۸ درصد مدارس استان البرز 2 نوبتی  بوده که نیازمند نگاه ویژه خیرین مدرسه ساز است.

سالارقاسمی افزود:  تعداد مدارس ۱۳ شهرک جدید این استان کافی نیست و لازم است برای رفع فقرشدید فضای آموزشی استان البرز؛ خیرین مدرسه ساز به سوی این استان سوق داده شوند.

وی با بیان اینکه استان البرز با سرانه فضای آموزشی ۳/۸ مترمربع به ازای هردانش آموز، آخرین استان کشور دراین زمینه است، اضافه کرد: با همت جامعه خیرین مدرسه ساز کارگروه ویژه کشوری برای ارتقا کمی و کیفی فضاهای آموزشی استان تشکیل می شود تا درمیان مدت و میان مدت تا حدی زیادی از مشکلات استان البرز کاسته شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان البرزهم در این نشست بیان داشت: اکنون این استان نیازمند ساخت حداقل  هشت هزار کلاس درس جدید است.

محمد دلاوریان تصریح کرد: یک / پنجم دانش آموزان این استان درمدارس غیردولتی تحصیل می کنند که متاسفانه اغلب این مدارس فرسوده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۵درصد مدارس این استان نیازمند مقاوم سازی ،تخریب و بازسازی است ، خاطرنشان کرد: این استان نیازمند یک میلیون مترمربع فضای آموزشی است تا بتواند به استاندارکشوری برسد.

دراین نشست مصوب شد کارگروهی ویژه برای رفع مشکلات فضاهای آموزشی استان البرز درجامعه خیرین مدرسه ساز کشور راه اندازی شود.

استان البرز ۵۰۰ هزاردانش آموزدارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha