مفتح: درآمد و هزینه‌های سه ماهه اول سال با حضور وزیر اقتصاد بررسی شد

تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: وزیر اقتصاد و دارایی طی گزارشی آمارهایی از درآمدها و هزینه‌های دولت را طی سه ماه اول سال جاری برای نمایندگان تشریح کرد.

به گزارش خانه ملت، محمدمهدی مفتح در تشریح نشست روز سه شنبه کمیسیون برنامه و بودجه با وزیر اقتصاد و دارایی گفت: فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی و معاونانش به منظور ارائه گزارشی از حوزه وظایف این وزارتخانه در جلسه امروز حضور یافتند.

وی با اشاره به این موضوع که گزارش وزیر امور اقتصاد و دارایی در دو بخش برای نمایندگان مطرح شد، تصریح کرد: گزارش اول ارائه آمارهایی از درآمدها و هزینه‌های دولت طی سه ماه اول سال جاری بود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس ادامه داد: گزارش بعدی هم درباره سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی دولت نسبت به مباحث تورم، رشد نقدینگی و ... بود که به دلیل نبود زمان کافی به جلسه هفته آینده موکول شد.

مفتح اظهار کرد: براساس گزارش وزیر اقتصاد و دارایی، وضعیت درآمدی سه ماهه اول امسال در مقایسه با سه ماهه اول سال ۹۸ نسبتا مناسب بوده و دولت توانسته هزینه‌های جاری را به خوبی پوشش دهد.

وی تاکید کرد: همچنین در بخش مصارف بودجه هم دولت مشکلی برای پرداخت هزینه‌های اجتناب ناپذیر نداشته است.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به سوال نمایندگان از دژپسند درباره اینکه دولت چه میزان تنخواه بانک مرکزی برای تامین بودجه سالانه استفاده کرده و آیا آن را بازگردانده است یا خیر؟ گفت: براساس قانون، دولت به دلیل آنکه در ابتدای سال هنوز درآمدهایش تامین نشده اما هزینه‌هایش برقرار است، می‌تواند سه درصد بودجه سالانه را به صورت تنخواه از بانک مرکزی دریافت کرده و این مبلغ را تا پایان سال تسویه کند.

مفتح تاکید کرد: وزیر اقتصاد و دارایی اعلام کرد که ما براساس قانون و طبق سال‌های قبل تنخواه گردان بانک مرکزی را در ابتدای سال دریافت کردیم، البته تنخواه‌های گذشته را تسویه کرده‌ایم و امسال هم تسویه خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =