خیران سمنانی برای ساخت ۷۴۶ کلاس درس دست به کار شدند

سمنان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با تاکید بر اهمیت نقش آفرینی خیران مدرسه ساز در سطح این استان گفت:هم اکنون ساخت ۷۴۶ کلاس درس توسط خیران این استان در حال انجام است.

سعید هژبری عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا یادآور شد که اکنون ۱۰۰ طرح عمرانی در نقاط مختلف استان سمنان از سوی اداره کل متبوع او در دست اجرا است.

وی حمایت مسوولان ارشد استان سمنان در جلب نظر خیران و اقشار مردم برای ساخت مدارس را بسیار مهم و کلیدی ذکر کرد و افزود: مسوولان استانداری سمنان در صورت صلاحدید می‌توانند در نشست‌های مختلف با فعالان اقتصادی و خیران، اهمیت و ضرورت ساخت مدرسه در استان را بازگو کنند.

وی با بیان اینکه ۲۷ درصد مدارس استان سمنان تخریبی و ۳۰ درصد از آن نیازمند مقاوم سازی است گفت: با جلب نظر خیران می‌توان برای ساخت و بازسازی این مدارس اقدام کرد.

هژبری افزود: در سال ۹۶ اعتبار اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ۴۲۰ میلیارد ریال بود که این رقم در سال ۹۸ به یک هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

وی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس را در شهرستان‌ها فاقد اداره شهرستانی ذکر کرد و افزود: کمبود نیروی انسانی یکی از چالش هایی است که این اداره کل در سال های گذشته با آن مواجه بوده است و باید این دغدغه رفع شود.

استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری، ۱۲۳ هزار و ۵۰۱ دانش آموز، هشت هزار و ۳۷۰ معلم، پنج هزار و ۷۲ کلاس درس دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =