۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۰
کد خبرنگار: 971
کد خبر: 83855837
۰ نفر

برچسب‌ها

تجلیل رییس دیوان عالی کشور از رسول قهرمانی

تهران - ایرنا-  رییس دیوان عالی کشور با دعوت از رسول قهرمانی، نماینده دادستان تهران در جلسات دادگاه بانک سرمایه و دادگاه اکبر طبری از او به سبب استقلال، شجاعت و حق طلبی اش قدردانی کرد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز رسانه قوقه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد مرتضوی مقدم در این دیدار خطاب به رسول قهرمانی گفت: خواستم شما را از نزدیک ببینم و خدا قوتی بگویم و ان شاءالله خداوند شما را در طریقی که انتخاب کرده اید، موفق بدارد.

وی افزود: سه امتیاز را من در جلسات دادگاه در شما احساس کردم که باید آن را حفظ کنید؛ شما را فردی مستقل، شجاع و با جسارت در مقابل افراد خلافکار و مفسد یافتم و این‌ها امتیازات مهمی است که هر قاضی در کشور داشته باشد موفق است. ما در عین این که باید استقلال داشته و شجاع باشیم باید حق طلب هم باشیم یعنی با همه جسارت‌ها و شجاعت‌ها اگر جایی احساس کردیم، کسی مظلوم واقع شده است، جانب حق را بگیریم و تحت تأثیر جو و احساسات قرار نگیریم و آنچه حق است بیان کنیم.

رییس دیوان عالی کشور خطاب به رسول قهرمانی گفت: شما در این پنج سال خدمتتان موفق بودید و خوب هم پیش رفتید از خداوند می‌خواهم در آینده هم این راه را با موفقیت ادامه دهید.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم افزود: کلام، قلم و رفتار ما می‌تواند با آبروی مردم بازی کند و گاهی حرفی از دهان انسان درمی آید که آبروی افراد را به خطر می‌اندازد و من از همه قضاتی که در کشور کار می‌کنند درخواست می‌کنم مراقب باشند که اگر یک ساعت به ناحق فردی را در بازداشت نگه دارند و قرار نامناسبی صادر کنند و فرد در زندان بماند باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند.

وی خطاب به رسول قهرمانی گفت: امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد و من زمینه را در شما فراهم می‌بینم و آینده درخشانی خواهید داشت و وظیفه ما این است که خوبی‌ها را برجسته کنیم تا تشویقی برای دیگران باشد.

رسول قهرمانی هم پس از تشکر از رییس دیوان عالی کشور گفت: پنج سال سابقه قضایی دارم و سمتم بازپرس است، اما با اجازه دادستان مأمور شدم در مجتمع ویژه جرایم اقتصادی فعالیت کنم.

وی افزود: واقعاً در لغزشگاه سنگینی قرار داریم و از خدا می‌خواهیم اخلاص، ثبات قدم و پیشرفت عنایت کند و امیدوارم مشکلات و خلاء‌ها به کمک شما بزرگان حل شود و خروجی مناسبی داشته باشد.

قهرمانی گفت: از حمایت‌های شما ممنونم و اگر لغزشی داشتیم حتماً اطلاع دهید چرا که بیش از تعریف و تمجیدها نیازمندیم که ایرادهایمان را بگیرید.

رییس دیوان عالی کشور وقتی هم که مطلع شد رسول قهرمانی از شاگردان حوزه حاج آقا مجتهدی است، ابراز خوشحالی کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =