«گواردیولا» جواب همه را داد؛ «یک عذرخواهی به سیتی بدهکارید»

تهران- ایرنا- «پپ گواردیولا» در پاسخ به انتقادات از سوی حریفان لیگ برتری، رییس لالیگا و یوفا که نسبت به لغو محرومیت منچسترسیتی از حضور در لیگ قهرمانان اروپا توسط دادگاه کاس ابراز نارضایتی کرده بودند، گفت: به طور حتم طاقت بودن ما را در لیگ قهرمانان ندارند. یک عذرخواهی به ما بدهکارند.

مرد اسپانیایی نیمکت سیتی که امروز (سه‌شنبه) برای نخستین بار پس از صدور حکم دادگاه حکمیت ورزش (کاس) حرف می‌زد، بعد از نبردی حقوقی و سخت که در صورت اثبات گناهکاری سیتی، اعتبار این تیم را نابود می‌کرد، خواستار عذرخواهی شد.

گواردیولا در جریان آنچه به یک دفاعیه احساسی از باشگاه سیتی بدل شد، اظهار داشت: باید از ما عذرخواهی کنند. زمانی که معتقدیم کاری که انجام داده‌ایم درست است، این حق را داریم که از خودمان دفاع کنیم. سه قاضی دادگاه کاس این را گفته‌اند.

وی با کنایه به اظهارنظر «یورگن کلوپ» افزود: این یک روز خوب برای فوتبال بود زیرا ما با همان مقرراتی بازی می‌کنیم که تمام باشگاه‌های اروپا از آن پیروی می‌کنند. اگر قانون‌شکنی کرده بودیم، محروم می‌شدیم.

سرمربی اسبق آبی اناری‌ها تاکید کرد: مردم می‌گویند که ما تقلب کرده‌ایم، دروغ گفته‌ایم و پیشفرضی مبنی بر بی‌گناهی ما وجود ندارد. البته، حالا بی‌نهایت خوشحال هستیم زیرا می‌توانیم از آنچه در زمین بازی انجام دادیم، دفاع کنیم.

گواردیولا همچنین خشم خود را متوجه حریفان لیگ برتری کرد و با اشاره به نامه‌ای ارسالی با امضای هشت باشگاه لیگ جزیره به کاس (لیورپول، منچستریونایتد، چلسی، آرسنال، تاتنهام، لسترسیتی، ولورهمپتون و برنلی) در ماه مارس و با هدف ممانعت از تعویق مجازات محرومیت سیتی، این اقدام را «زمزمه کردن» خواند و تصریح کرد: می‌دانم باشگاه‌های مطرح مثل لیورپول، یونایتد، آرسنال از بودن ما راحت نیستند و حس خوبی ندارند.

وی افزود: اما ما استحقاق بودن در اینجا را داریم و برای بودن نیازی به اجازه کسی نداریم. زمانی که می‌بازیم با آنها دست می‌دهم و به آنان تبریک می‌گویم و همیشه این کار را کرده‌ایم. دوستان، قبول کنید که ما می‌خواهیم اینجا باشیم و در زمین تلاش کردیم. اگر مخالفتی دارید با رییس ما حرف بزنید؛ زمزمه کردن کار خوبی نیست.

پپ در ادامه خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری زیادی کردیم اما از راه درست. محروم نیستیم چون از مقررات پیروی کردیم در غیر اینصورت محروم می‌شدیم.

وی در مورد اظهارنظر «خاویر تباس» رییس لالیگا گفت: او هم یکی دیگر از این زمزمه کنندگان است. این آدم باید خیلی حسود باشد. او یک کارشناس حقوقی بی‌نظیر است؛ دفعه بعد از او می‌پرسیم که کدام دادگاه باید در مورد پرونده ما قضاوت کند. برای این افراد مرگ برای همسایه خوب است نه برای خودشان؛ آقای تباس، ما فصل بعد در لیگ قهرمانان خواهیم بود و هر کاری که کردیم، آن را درست انجام داده‌ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =