طرح‌های آبرسانی مناطق محروم بوشهر با مشارکت بسیج سازندگی اجرا می‌شود

بوشهر- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: طرح‌های آبرسانی روستاهای مناطق محروم استان بوشهر با مشارکت و همکاری بسیج سازندگی و شرکت آب و فاضلاب این استان اجرا می‌شود.

عبدالحمید حمزه‌پور روز سه‌شنبه در نشست با مسئولان بسیج سازندگی استان بوشهر افزود: یکی از اقدام‌های مهم در عرصه مبارزه با ویروس کرونا تامین آب پایدار است که دسترسی انسان به آب سالم در مقابله با بیماری کرونا مهم‌تر از تامین مواد ضدعفونی کننده‌است.

وی اضافه کرد: استان بوشهر به لحاظ سفره‌های زیرزمینی از جمله مناطق کم‌آب است و بالای ۸۰ درصد منابع آب آشامیدنی این استان در دیگر استان‌ها قرار دارد که برای تامین بخشی از آب آشامیدنی این استان، طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا در دستور کار قرار گرفته‌است.

حمزه پور بیان کرد: در زمان حاضر 32 هزار و 500 مترمکعب آب در استان بوشهر از طریق شیرین سازی  از دریا تامین می‌شود که معادل 15 درصد کل آب مورد نیاز این استان است که از این میزان 22 هزار و 500 متر مکعب در آب شیرین کن بوشهر و 10هزار مترمکعب نیز توسط آب شیرین کنگان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به تدوین طرح‌های آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۱۵۰ هزار مترمکعب در استان بوشهر گفت: تا ۲ سال آینده ۴۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان‌ بوشهر از طریق شیرین‌سازی آب دریا تامین می‌شود.

حمزه‌پور با اشاره به اجرای طرح آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر بیان کرد: این پروژه با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان در دست اجرا است که تا اوائل سال آینده وارد مدار تولید می‌شود و نقشی مهم در تامین آب پایدار استان دارد.

وی افزود: خدمات بسیج سازندگی در همه عرصه‌های محرومیت‌زدایی قابل تقدیر و تحسین است که با مشارکت در اجرای طرح‌های آبرسانی می‌تواند در حل مشکلات مناطق مختلف اثرگذار باشد.

حمزه‌پور یادآور شد: امیدواریم با استفاده از توانمندی‌های بسیج سازندگی استان بوشهر مشکلات تامین آب آشامیدنی نقاط محروم و روستاهای استان برطرف شود.

رئیس بسیج سازندگی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: این نهاد تاکنون یکهزار واحد مسکونی ویژه مددجویان در نقاط محروم استان بوشهر ساخته و تحویل داده‌است.

سرهنگ ذالفقار عباسی‌فر اضافه کرد: در هفته دفاع مقدس امسال ۱۵۲ واحد مسکونی ساخته شده از سوی بسیج سازندگی استان بوشهر به مددجویان کمیته امداد دشتستان تحویل می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر ادامه داد: براساس تفاهم‌نامه آب و فاضلاب و بسیج سازندگی برای محرومیت‌زدایی، این نهاد در اجرای طرح‌های آبرسانی در نقاط محروم و روستایی همکاری می‌کند.

عباسی فر گفت: بسیج سازندگی دارای ظرفیت و توانمند بالایی در عرصه اجرای طرح‌های مختلف بویژه آبرسانی است که این طرح‌ها با نظارت فنی شرکت آب و فاضلاب براساس تهیه نقشه آبرسانی اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: به منظور هماهنگی و تامین اعتبار و اجرای طرح‌های آبرسانی در نقاط محروم و روستایی استان بوشهر جلسه تخصصی برگزار و پیش نویس تفاهم نامه با توجه به اعتبار مورد نیاز در این کارگروه تنظیم می‌شود.

عباسی‌فر گفت: این نهاد در ساخت مسکن مددجویی، زیرساخت‌های اشتغال‌زایی و زودبازده، طرح‌های محرومیت‌زدایی عمرانی و پروژه‌های مختلف کوچک، زودبازده و عام‌المنعفه در روستاهای و مناطق محروم استان بوشهر نقش آفرینی می‌کند.

وی بیان کرد: با توجه به بحران کم‌آبی ۵۰ درصد پروژه‌های بسیج سازندگی بوشهر امسال در بخش آبرسانی است که برای حل مشکلات آب آشامیدنی تلاش جهادی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =