نماینده یزد تقویت امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان را خواستار شد

یزد- ایرنا - نماینده مردم شهرستان های یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی گفت: امداد هوایی از جمله نیازهای ضروری استان است و رفع مشکلات آن را باید به صورت جدی دنبال کنیم تا بتوان در مواقع ضروری به سهولت به آن دسترسی داشته باشیم.

به گزارش عصر سه‌شنبه روابط عمومی دفتر این نماینده یزد در مجلس، محمدصالح جوکار در دیدار مدیرعامل  جمعیت هلال احمر استان با توجه به فاصله زیاد شهرها و وجود جاده‌های طولانی در نقاط مختلف افزود: پایگاه‌ امداد و نجات جاده‌ای از اهمیت بسیار بالایی در این مورد برخوردار است ، باید برای تقویت و تجهیز آن بیش از پیش اقدام کردد.

وی با اشاره به اینکه ۲ موضوع « امنیت و سلامت » به عنوان مهمترین نعمت‌هاست،  ادامه داد: تا زمانی که انسان با مشکل جدی مواجه نشود قدر عافیت و سلامت را نمی‌داند و تنها در آن زمان است که به خوبی اهمیت کار نیروهای امدادی از جمله هلال احمر را متوجه می شود.

جوکار همچنین اظهار کرد: داروخانه هلال احمر یزد در بین مردم به عنوان آخرین پناهگاه برای تامین داروهای کمیاب مدنظر قرار گرفته است ،باید سعی کنیم که تمام داروهایی که مورد نیاز مردم است در این داروخانه قابل دسترسی باشد.

وی با اشاره به اینکه رنج مشکلات نباید با رنج کمبود دارو و هزینه و چنین مواردی بیشتر شود، تصریح کرد: هلال احمر در حوزه کرونا بسیار خوب عمل کرد و اقدامات این نهاد قابل تقدیر است.

همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد با بیان اینکه تکیه و ظرفیت این مجموعه بر نیروهای داوطلبی است گفت: سعی کردیم هر دارویی در کشور هست در استان هم موجود باشد.

محسن حرازی زاده یزدی افزود: عمده فعالیت‌هایی که در هلال احمر انجام می‌شود داوطلبانه است و بیشترین اتکای ما به نیروهای داوطلبی است.

به گفته وی هلال احمر استان  ۱۷۰ نیروی سازمانی دارد  که فعالیت‌های این نهاد عمدتا در چند حوزه آموزشی، امداد و نجات، جمع‌آوری کمک‌ها، بهداشت، درمان و توانبخشی انجام می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد با تاکید بر اینکه در حوزه امداد و نجات فعالیت‌ها در بخش جاده‌ای، کوهستان، آوار  و موتوری متمرکز است، تصریح کرد: در حال حاضر فعالیت‌های امداد جاده‌ای توسط ۱۲ پایگاه ثابت انجام می‌گیرد و در برخی مواقع که نیاز ضروری وجود دارد به صورت موقت به تعداد این پایگاه ها افزوده می‌شود.

حرازی زاده خاطر نشان کرد: در برنامه ششم توسعه بحث توسعه شبکه امداد و نجات به خوبی تعریف شده و علاوه بر پایگاه‌های امداد و نجات در سایر حوزه‌ها و ملزومات مورد نیاز هم دیده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد با بیان اینکه یکی دیگر از خدمات و فعالیت‌های این جمعیت در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی است ،گفت: در این زمینه تلاش ما بر این است که حوزه‌های توان‌بخشی را  تقویت کنیم.

حرازی زاده یزدی با بیان اینکه در این زمینه تاکنون بخشی از تجهیزاتی خریداری و نصب شده است تصریح کرد: در حوزه درمان و داروخانه اقدامات لازم صورت گرفته است  تا هر دارویی که در ایران موجود هست در یزد هم داشته باشیم که  با وجود تمام سختی‌ها داروخانه هلال احمر وضیعت خوبی دارد.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر زندگی می کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =