تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد پیشتاز در مدیریت بحران ها

یاسوج- ایرنا- فرمانده تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: این تیپ در صحنه ها گوناگون و مدیریت بحران هایی همچون سیل، زلزله، آتش سوزی و موارد دیگر آتش به اختیار، ورود می کنند و با تمام توان همراه و همیار مردم خواهد بود.

سردار حسین حکمتیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی دستاوردهای بزرگ تیپ سرافراز ۴۸ فتح چه در عرصه جنگ سخت نظامی و یا در مدیریت بحران‌های گوناگون اظهار داشت: کشور در سال های اخیر دچار بحران های متعددی شد که از جمله این اتفاقات شامل سیل، زلزله، کرونا، سقوط هواپیما و آتش سوزی بوده است.

وی افزود: در زلزله کرمانشاه یگان تیپ ۴۸ این استان نخستین یگانی بود که منطقه اعزام شد و افتخار آفرید.

فرمانده تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سال گذشته نیز در زمان وقوع سیلاب در نقاط مختلف کشور، در حوزه امداد، انتقال، گندزدایی و موارد دیگر تمام توان این تیپ به کار گرفته شد.

سردارحکمتیان تصریح کرد: در خوزستان روزانه ۲۰ هزار پرس غذا پخت کردیم و ۱۲ دستگاه آمبولانسو یک اورژانس صحرایی در اختیار مردم قرار داده شد.

وی عنوان کرد: یگان تیپ ۴۸ فتح استان برای خدمت به مردم در تمامی عرصه ها از قبیل سازندگی، راهسازی و محرومیت سازی ورود کرده است. 

فرمانده تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: باید کارهای جهادی انجام و قرارگاه تشکیل و اصل وحدت در نظر گرفته شود.

سردار حکمتیان ابیان کرد: چنانچه این انقلاب به دنبال مسیر پر افتخار خود است باید ارتباط میان مردم و ولی فقیه همچنان برقرار باشد بنابراین نباید بگذاریم مردم از حاکمیت و نظام دلسرد شوند.

وی با اشاره اقدامات انجام شده در ایام کرونایی نیز گفت: ۳۳۵ هزار عدد ماسک، دستکش و روپوش و موارد مشابه تهیه و ۱۵۲ هزار لیتر آب ژاول تامین شد و توسط این یگان ۱۷ میلیارد ریال کمک های مردمی جمع آوری شد.

فرمانده تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد افزود: شعار هر خانه پاسدار باید یک پایگاه سلامت باشد مورد توجه قرار گرفت و ۱۰ کارگاه تولید ماسک و تجهیزات مورد نیاز کادر درمان در سراسر استان راه اندازی شد.

سردار حکمتیان با اشاره به آتش سوزی های اخیر استان در خائیز، گچساران، دمچنار و دیگر مناطق، تاکید کرد: با تمام امکانات پای کار آمدیم و برای کنترل، مهار و پایش آتش تلاش کردیم.

وی گفت: دشمن در طول ۴۱ سال انقلاب تاکتیک های مختلفی را علیه ایران آغاز کرده و هم اینک جنگ سخت اقتصادی به راه انداخته است.

فرمانده تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دشمن ایران را تحریم اقتصادی کرده و تمام کانال های ارزی و مرزی را بر ما بسته است.

وی عنوان کرد: این یگان در سیستان و خوزستان در خطی به طول ۱۶۴ کیلومتر در برابر قاچاقچیان و گروهک‌ها جانفشانی کرده و سبب شد سال‌ها امنیت و اقتدار به جغرافیای جمهوری اسلامی برگردد.

سردار حکمتیان تصریح کرد: سال‌ها یگان تیپ ۴۸ فتح در برابر گروهک‌ها جانانه جنگید و به عنوان نمونه تا آخرین قطره خون در مقابل گروهک ریگی ایستاد.

فرمانده تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز نظام سلطه و دست نشانده هایش همه با هم مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران ایستاده و امروز دچار جنگ ترکیبی، تلفیقی و تمام عیار از نظام سلطه هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =