جشنواره قصه گویی به طور مجازی در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرحله استانی بیست و سومین دوره جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری به دلیل شیوع بیماری کرونا به طور مجازی در این استان برگزار می شود. 

کبری اخلاقی نیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فراخوان مرحله استانی این جشنواره مردادماه ۱۳۹۹ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور به کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان ها اعلام می شود. 

وی افزود: زمان برگزاری مرحله استانی این جشنواره در کهگیلویه و بویراحمد و سایر استان ها از فصل پاییز تا شب یلدا خواهد بود. 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مراحل منطقه ‌ای و ملی این جشنواره نیز سال ۱۴۰۰ در  استان و دیگر نقاط کشور برگزار می شود. 

اخلاقی نیا عنوان کرد: مرحله استانی این جشنواره تغییراتی نسبت به سال های گذشته دارد که برخی از آنها شامل احیای شیوه‌ های قصه‌ گویی سنتی، آیینی و بومی، توجه به قصه ‌های ارزشی و دفاع مقدس و افزوده شدن بخش ویژه برای قصه‌ گویان حرفه ‌ای است. 

وی ابراز داشت: جزئیات مربوط به این تغییرات در فراخوان مرحله استانی جشنواره اعلام و به اطلاع متقاضیان در کهگیلویه و بویراحمد و سایر استان ها رسانده می شود. 

اخلاقی نیا گفت: متقاضیان شرکت در مرحله استانی این جشنواره در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان ها شامل کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله، پدران و مادران و پدربزرگ ها و مادربزرگ هاست. 

وی اظهار داشت: انجمن قصه ‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور دوره ‌های آموزشی قصه‌ گویی را به صورت حضوری و مجازی برای متقاضیان شرکت در این جشنواره برگزار کرده است. 

اخلاقی نیا افزود: دوره ‌های آموزشی آنلاین قصه ‌گویی نیز از سوی مرکز مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور به نشانی kpf.ir برای متقاضیان شرکت در این جشنواره برگزار می ‌شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =