روسیه: افراد مسلح در ادلب عامل انفجار در مسیر گشتزنی روسیه و ترکیه هستند

تهران-ایرنا- مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که افراد مسلح در ادلب عامل انفجار بمب‌ کنارجاده‌ای در مسیر گشت مشترک روسیه و ترکیه هستند.

به گزارش شبکه خبری روسیاالیوم، این مرکز در ادامه اعلام کرد که در شرایط کنونی، گشت‌زنی‌ها متوقف شده است. 

بر اساس این گزارش، فرماندهی نیروهای روسیه در سوریه با همکاری ارتش ترکیه و دستگاه اطلاعات سوریه، دست داشتن افراد مسلح مستقر در ادلب در این حمله را تایید کردند.

منابع محلی سوریه ساعاتی پیش گزارش دادند، یک بمب کنارجاده‌ای بر سر راه کاروان نظامی مشترک روسیه و ترکیه در بزرگراه حلب-لاذقیه موسوم به «M4» منفجر شده که در جریان این حادثه ۳ تن از نیروهای روسیه زخمی شدند.

گشتزنی مشترک کاروان‌های نظامی ترکیه و روسیه در حالی در این بزرگراه صورت می‌گیرد که مسکو و آنکارا پس از اعلام توافق آتش‌بس، به دنبال ایجاد گذرگاه امنی در این بزرگراه در استان ادلب سوریه هستند.

مسکو چند بار اعلام کرده که با وجود اعلام توافق آتش‌بس در مناطق شمال غربی سوریه، تروریست‌های حاضر در استان ادلب از آرامش و فرصت پیش آمده پس از توافق آتش‌بس نهایت بهره را بردهاند و بار دیگر با مسلح کردن خود و با حمایت‌های خارجی مشغول ترتیب دادن حمله به مواضع نظامیان سوریه هستند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =