کرونا نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی را لغو کرد

تهران- ایرنا- نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله جهاد دانشگاهی که قرار بود نیمه مرداد ۹۹ برگزار شود به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور لغو شد و به صورت مجازی برپامی‌شود.

جهاد دانشگاهی امروز - سه شنبه- اعلام  کرد: نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ سال فعالیت این نهاد که قرار بود در هفته‌ منتهی به ۱۶ مردادماه و به‌مناسبت چهلمین سالگرد تشکیل این نهاد انقلابی در تهران برپا شود، به‌دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

براساس اعلام جهاد دانشگاهی این نمایشگاه به صورت مجازی برگزار می شود.  مراسم بزرگداشت سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی و تقدیر از جهادگران نمونه نیز به‌صورت ارتباط تصویری اینترنتی برگزار می شود.

برگزاری مراسم سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی ۱۶ مرداد به‌صورت مجازی

ابوالقاسم رییسی مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی در این باره گفت: با وجود برنامه‌ریزی‌های صورت‌ گرفته و آمادگی واحدهای سازمانی این نهاد برای معرفی و به نمایش گذاشتن توانمندی‌ها و شاخص‌ترین دستاوردهای‌ خود در حوزه‌های مختلف پژوهش و فناوری، فرهنگی، آموزشی، تجاری‌سازی و کارآفرینی، به‌دلیل شرایط پیش‌آمده و شیوع روبه‌رشد بیماری کووید ـ ۱۹، تصمیم بر آن شد که نمایشگاه ویژه‌ دستاوردهای شاخص جهاددانشگاهی برگزار نشود.

وی همچنین به تغییر در نحوه‌ برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: ما هر سال در روز شانزدهم مردادماه که مصادف با سالگرد تشکیل این نهاد است، در مراسمی با حضور مسوولان کشور از جدیدترین دستاوردهای برجسته‌ محققان جهاددانشگاهی رونمایی می‌کردیم و از جهادگران نمونه‌ کشوری در حوزه‌های مختلف در همین مراسم تقدیر به‌عمل می‌آمد که امسال با توجه به خطرات اجتماعی برگزاری اجتماعات، این مراسم با برقراری ارتباط تصویری با میهمانان ویژه و منتخبی از افتخارآفرینان جهاددانشگاهی در فضای وب برگزار می‌شود.

رییس کمیته‌ تبلیغات و اقدامات رسانه‌ای ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی اظهار داشت: با توجه به شرایط ذکرشده و عدم برپایی مراسم تقدیر از جهادگران نمونه‌ کشوری و نمایشگاه دستاوردهای شاخص این نهاد، طبق برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده، سعی می‌شود بخشی از تلاش‌ها و دستاوردهای چهل ساله‌ جهادگران عرصه‌ی فرهنگ، علم و آموزش از طریق برنامه‌های رسانه‌ ملی و دیگر رسانه‌های کشور برای مردم عزیز، تشریح، تبیین و اطلاع‌رسانی شود.

رییسی یادآور شد: بدیهی است سلامتی یکایک آحاد ملت بزرگ ایران برای اعضای نهادی که جان خود را در راه عزت، سربلندی، پیشرفت و رفاه این مردم در طبق اخلاص گذاشته‌اند، از هر امر دیگری مهم‌تر است و کارنامه‌ی اخیر این نهاد در مقابله با ویروس منحوس کرونا و کمک‌رسانی جهادی علمی و عملی به نظام سلامت و نیز عرصه‌ی تولید ملی، مؤید این مطلب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =