کتابخانه ملی ایران به مدت ۱۰ روز تعطیل شد

تهران- ایرنا- پیرو ابلاغیه استانداری تهران کتابخانه ملی ایران از فردا چهارشنبه ۲۵ تیرماه تا جمعه ۳ مردادماه به مدت ۱۰ روز تعطیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، پیرو ابلاغیه استانداری تهران و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تالارهای کتابخانه ملی از فردا چهارشنبه ۲۵ تیرماه تا جمعه ۳ مردادماه به مدت ۱۰ روز تعطیل اعلام شد.

برهمین اساس به اطلاع اعضای کتابخانه ملی می رساند که تالارهای کتابخانه ملی در این مدت هیچگونه خدماتی ارائه نخواهند داد. بدیهی است اطلاعیه بازگشایی کتابخانه ملی ایران متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

کتابخانه ملی ایران در موج اول کرونا نیز از نهم اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ تعطیل شده بود و بخش هایی از این مجموعه نیز ۲۷ خرداد بازگشایی شدند که در کمتر از یک ماه دوباره با محدودیت های کرونایی رو به رو شدند.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران روز ۲۱ تیرماه امسال با توجه به شرایط جدی بیماری کووید - ۱۹ در استان تهران در نامه‌ای از استاندار تهران درخواست کرد که برگزاری رسمی و غیررسمی مجالس عروسی و ترحیم تا اطلاع ثانوی در این استان تعلیق شود.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران طی همین نامه اعلام کرده بود: پیشنهادهای اصلی ستاد مقابله با کرونا تقلیل حضور و ظرفیت کارکنان ادارات، تغییر ساعات کاری در تمامی سازمان‌ها و تعلیق طرح ترافیک در تهران است.
وی در خصوص محیط‌های بسته به عنوان مهمترین فاکتور برای گسترش کرونا نیز تاکید کرد: به هر شکلی باید از تجمع افراد در محیط‌های بسته، مسقف و کوچک بدون داشتن تهویه مناسب جلوگیری کرد.
به گفته دکتر زالی استان تهران در دو هفته اخیر شرایط متفاوتی را تجربه کرده و طی ۱۰ روز اخیر همه شاخص‌ها از جمله میزان ابتلا، تعداد مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی، آمارمراجعان سرپایی، موارد تست مثبت و بستری در بخش‌های عادی و ویژه با افزایش روبه رشد روبرو بوده است.

براین اساس روز گذشته دوشنبه ۲۳ تیرماه در پی مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شهرداری تهران اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای برای شهر تهران به دنبال اوج گیری کرونا در پایتخت و قرار گرفتن تهران در وضعیت هشدار را اعلام کرد.

بر اساس اعلام سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران، همه دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها و همچنین سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلی‌ها به مدت یک هفته تعطیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =