شهردار: ۲۲۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در اردکان ساخته می‌شود

یزد- ایرنا - شهردار اردکان گفت: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن ،ساخت۲۲۰ واحد مسکونی در زمینی به وسعت ۱۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع پیش بینی ‌شده که در مرحله اخذ مجوز کمیسیون ماده پنج و تهیه نقشه‌های اجرایی آن از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هستیم .

اباذر غفوری روز سه شنبه در ارتباط تصویری شهرداران استان یزد با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه و شهرسازی و رییس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان   افزود: هرچند ساخت این واحدها به صورت آپارتمانی است در صورت تغییر آن به  ویلایی، بهتر از آن استقبال می شود.

وی اضافه کرد: طرح تخفیف ۵۰ درصد برای صدور پروانه‌های مسکن ملی تدوین‌ شده است که به‌زودی به شورای  شهر تقدیم می‌شود ، امیدواریم در اولین فرصت مصوبه آن اخذ شود.

غفوری همچنین در قالب طرح مشارکتی ساخت مسکن با مشارکت شهرداری و بنیاد مسکن نوید احداث «طرح مسکن استیجاری» از سوی شهرداری را داد.

شهرستان اردکان شامل شهرهای اردکان، احمدآباد، عقدا و خرانق است که خرانق به تازگی با مصوبه هیات وزیران به شهر ارتقا یافت.

‌مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد .

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۱ شهرداری دارد که ۸۷ درصد جمعیت آن در شهرها و بقیه در روستاها زندگی می کنند. 

هفتم تیرماه جاری محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفته بود:  از یکهزار و ۳۰۵ متقاضی ثبت نام کننده مرحله نخست در شهرستان های استان به غیر از مرکز استان، ۴۴۰ نفر واجد شرایط تشخیص داده شده اند که تاکنون نزدیک به ۵۰ درصد از این افراد نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کرده اند.
‌وی افزود: طبق برنامه ‌زمان بندی شده برای خانه های ویلایی تا ۳۱ تیرماه و برای خانه های طبقاتی تا ۳۱ مرداد ماه سال جاری، شروع عملیات اجرایی طرح اقدام ملی ‌مسکن را در تمامی شهرستان ها را خواهیم داشت و با پیگیری مداوم طرح‌ها در مدت یک سال، شاهد بهره برداری تعداد زیادی از این پروژه ها در استان باشیم.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از  اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و  به عبارتی فرم ‹‹ج›› آنها در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند و حداقل پنج سال افراد سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.

 سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =