۲۰ درصد از جلسه‌های دفاع از پایان‌نامه‌ها در دانشگاه اصفهان بصورت آنلاین برگزار شد

اصفهان - ایرنا -  مدیر پژوهشی دانشگاه اصفهان گفت: حدود ۲۰ درصد از جلسه‌های دفاع از پایان‌نامه‌های دوره‌های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه در سه ماه گذشته بصورت برخط (آنلاین) برگزار شد.

مهدی مومنی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دانشگاه اصفهان فروردین امسال با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا، اقدام به تصویب شیوه‌نامه دفاع از پایانامه به‌صورت برخط (OnLine) کرد تا اگر دانشجویی امکان حضور در دانشگاه برای دفاع از رساله خود را ندارد بتواند از این فرصت استفاده کند.

وی با بیان اینکه در سه ماه گذشته نزدیک به ۳۵ جلسه دفاع از پایان‌نامه در این دانشگاه بصورت برخط برگزار شد، اظهار داشت: با وجود شرایطی که بدلیل شیوع بیماری کرونا در دانشگاه‌ها بوجود آمد ما اجازه ندادیم که این موضوع بر روند پژوهشی و پایان‌نامه‌ها تاثیر بگذارد و این موضوع بخوبی مدیریت شد.

مومنی با اشاره به اینکه با توجه به اهمیت جلسه دفاع از پایان‌نامه، تاکید بیشتر دانشگاه بر برگزاری آن بصورت حضوری است، تصریح کرد: در برخی موارد مانند ابتلای دانشجو یا استاد راهنما به کرونا یا وجود محدودیت‌هایی مانند تردد بین شهری، امکان برگزاری این جلسه‌ها بصورت حضوری وجود نداشت به همین دلیل بمنظور تسهیل کار دانشجویان متقاضی، جلسه‌های دفاع با رعایت همه ضوابط و قوانین، بصورت آنلاین برگزار می‌شود.

مدیر پژوهشی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه جلسه آنلاین دفاع از پایان‌نامه تقریباً در همه دانشکده‌ها برگزار شد، تاکید کرد: یکی از نکات مثبت و قوی در این زمینه، تنظیم شیوه‌نامه دقیق و کامل در باره چگونگی برگزاری جلسه‌های آنلاین بود که باعث شد با کمترین مشکل و کیفیت قابل قبول در دانشگاه برگزار شود.

مومنی همچنین به پذیرش پژوهشگر پسادکترا در دانشگاه اصفهان اشاره و اضافه کرد: دانش‌آموختگان مقطع دکترا داخل یا خارج از کشور که کمتر از ۲ سال از دانش‌آموختگی آنها گذشته است و علاقه‌مند به گذراندن دوره‌های پسادکتری برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ هستند می‌توانند برای این موضوع ثبت کنند.

وی با بیان اینکه دوره پسا دکترا به مدت یک سال خواهد بود و از مهر امسال آغاز می‌شود، ادامه داد: در اطلاعیه فراخوان پسادکترا ، اطلاعات ۱۴۵ استاد میزبان و موضوع‌های پیشنهادی آنها برای پذیرش پژوهشگر اعلام شده است و متقاضیان می‌توانند تا دهم مرداد امسال نسبت به ارسال مدارک خود اقدام کنند.

مدیر پژوهشی دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه از میان متقاضیان حدود ۳۰ پژوهشگر برای دوره پسا دکترا انتخاب خواهند شد، تصریح کرد: در یک سال دوره پسا دکترا، مبلغی بعنوان حق‌الزحمه به پژوهشگران پرداخت می‌شود و گذراندن این دوره می‌تواند فرصت‌هایی برای اشتغال یا ادامه کار تحقیقاتی برای آنها فراهم کند.

دانشگاه اصفهان بعنوان دانشگاه جامع و مادر استان اصفهان دارای حدود ۱۵ هزار دانشجو و ۶۵۰ عضو هیات علمی و یکی از دانشگاه‌های برتر کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =